1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 07:00 - 02:00
Cumartesi- 17:00 -20:00

WhatsApp:+ +90 535 517 78 29

Blog ve Yazı Yazarak Nasıl "Çok Daha Fazla" Para Kazanırsınız?

Bloggerlar ve yazmayı seven herkesin yeni gözbebeği olan Ofpof'tan nasıl çok daha yüksek gelir elde edebileceğinizi merak ediyor musunuz?

Merhaba Ziyaretçi 

"Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu yazı Ofpof yazarlarının daha yüksek gelir elde etmesi için hazırlanmıştır. Siz de Ofpof sayesinde internetten para kazanmak isterseniz buraya tıklayın ve hemen kazanmaya başlayın. Bununla ilgilenmiyorsanız o zaman sizi şuraya alalım ve okuyucumuz olarak başımızın üstünde yeriniz olduğunu belirtelim 

Ofpof 1 yaşında. Ağustos ayında sizlere OCN'i duyumuştuk. Blogger'ın yerini Ofpofer'lar aldı (Ofpofer in, Blogger out). Bu geçen 1 yıl içerisinde Ofpof bir çok Ofpofer için iyi bir gelir kapısı oldu. Şu anda sistemimize kayıtlı 2.000'den fazla Ofpofer var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Hergün yüzlerce yazı Ofpof'a ekleniyor. Ekleniyor eklenmesine de bazı yazılar neden para kazanamıyor acaba? Bu kadar iyi ve özgün yazı ürettiğiniz halde neden az kazanıyorsunuz? Veya daha çok kazanmak için neler yapmanız gerekiyor?

İşte bu soruların cevaplarını birinci ağızdan okumanız için bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Başlıklara bakarak "bunu ben de biliyorum" demeyin çünkü bunları bilmiyorsunuz... Ofpoftan para kazanmak için iyi bir kaynaktır bu yazı.

1. Özgün İçerik

Vazgeçilmezimiz özgün içeriktir. Ürettiğiniz içeriklerin bir yerlerden alıntı olmadığına özellikle dikkat etmelisiniz. Alıntı yapacaksanız bu Türk sitelerden olmamalıdır. Ancak yabancı da olsa mutlaka kendiniz yorumlamalısınız. Şunu bilmenizde fayda var. Ofpof öğrenen bir sisteme sahiptir. Göndermiş olduğunuz içerikler alıntı ise anında olmasa da bir süre sonra mutlaka Ofpof tarafından belirlenir ve kalite puanınız (KP) otomatik olarak düşürülür. KP düştüğü zaman ise içerikleriniz Ofpof tarafından paylaşılmaz.

2. Galeri Uzunluğu

Kullanıcılarınız, sayfanızda ne kadar uzun kalırsa bu sizin için o kadar iyidir. Örneğin 50 maddelik bir içerik hem daha çok ilgi çeker hem de Ofpof'un paylaşması için şansınızı artırır. Galerilerinize mutlaka başlık ekleyin ve bir açıklama yazın. Kullanıcılar resimlere çok hızlı bir şekilde bakıp kapatmamalı. Kullanıcıyı sayfada ne kadar çok tutarsanız bir sonraki yazıyı okuma şansı o kadar fazladır.

3. Gündemi Takip Edin

Ofpof'ta haber içeriği girmek kabul edilmemektedir. Ancak gündemi sadece haberlerden takip etmiyoruz. Örneğin Twitter ve Facebooktaki fenomenlerin en çok tutan tweetleri, Yeni whatsapp diyalogları, Kendi hazırladığınız kaliteli CAPS'ler (CAPS'leri artık kolaylıkla panelden hazırlayabilirsiniz), Türkiye ve Dünyada son zamanlarda sürekli konuşulan eğlenceli ve/veya herkesin öğrenmesi gereken "magazinsel" haberler, uydurma whatsapp, facebook diyalogları vb.

Size önemli bir tüyo vereyim. Gündem ile ilgili içerik üretmenize yardımcı olacak en iyi kaynak Google Trendler'dir. Google Trendler ile Türkiye ve diğer ülkelerin gündemini takip edebilir ve güncel içerikler üretebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google Trendler sayfasına girdiğiniz zaman, yukarıda bulunan Tüm Kategoriler kutusuna tıklayıp, yazmak istediğiniz kategoriyi ve ülkeyi seçmek.

4. Ünlüler

Ünlüler her zaman size para kazandırır. Örneğin Aamir Khan hakkında her yerde bulunamayacak bilgiler size çok hızlı bir şekilde para kazandırabilir. Bu bilgileri elde etmenin en güzel yolu IMDb'dir. Örneğin Aamir Khan'ın oynadığı PK filminin IMDb sayfasına bir göz atalım. Yukarıda TRIVIA yazan linke tıklayın. İşte bu sayfada Aamir Khan'ın oynadığı PK filmi hakkında herkesin çok ta bilmediği bilgileri bulabilirsiniz. Peki bunun için nasıl bir başlık açacağız? Eğer bu filme odaklanacaksak "Aamir Khan'ın PK Filmi Hakkında Çok Fazla Bilinmeyen 8 Şey". Yok eğer birden fazla film için karma yapacaksak "Aamir Khan Filmlerinin Çekimlerinde Yaşanan 14 Komik Olay" vb. NOT: Bu başlıklara, yazarlarımızın çok fazla içerik talebi göndereceğini düşündüğümüz için ve çakışmayı engellemek için başlıkları havuz sistemine ekledik. Size balık vermek yerine balık tutmayı öğrettik diye düşünebilirsiniz.

Bu taktiği diğer ünlülerin filmleri için de rahatlıkla yapabilirsiniz. Emin olun ki içerik başı kayda değer bir gelir elde edeceksiniz. IMDb sizin için muhteşem bir ansiklopedidir.

Tabii bu sadece FILM kategorisi için geçerli. Justin Bieber hakkında girilen ve az bilinen bilgiler de aynı etkiyi gösterecektir. Son zamanlarda en çok satan kitabın yazarı hakkında girdiğiniz bilgiler veya çok sevilen bir kitaptan yapılan özlü alıntılar, son zamanların en revaçta olan ve kilo verdiren diyetleri ve diyet türleri, spor programlarını en meşgul eden futbolcular, sporcular ve hakemler, albümü yeni çıkan ama ani bir hızlı çıkış yakalamış yerli yabancı sanatçılar, internette fenomen olan ve en çok izlenen videolar, doğru bilinen yanlışlar, en çok izlenen Türk ve Yabancı dizilerin oyuncuları ve karakterleri hakkında yazılar vb. konularda yazabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi konular bitmek bilmiyor ve bunları şu an bu yazıyı yazarken buldum. Bunu şekillendirebilir ve çoğaltabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, bu içeriğin daha önce Ofpof'ta yayınlanamış olmasıdır.

5. Ana Resim ve Başlık

Herşeyi iyi yaptınız. Ofpof'ta sizin içeriğiniz paylaştı. Ama neden okuyucu gelmiyor? Çünkü ya ana resim ilgi çekici değil, ya başlık veya konu. Başka bir açıklaması yok... Etki sırası 1. Ana resim 2. Başlık 3. Konu. Emin olun ki iyi bir başlık ve ana resim, her içeriği okutur...

6. Yazınıza Ziyaretçi Çekin

Kendi yazılarınıza direkt ziyaretçi çekmeniz, ofpoftan gelir elde etmenizin en önemli etkenlerinden biridir. Yazılarınızı internet ortamında sadece sosyal medyalarda değil de olabildiğince fazla sayfada paylaşmanızı öneririz. Unutmayın ki direkt sizin yazınıza gelen bir ziyaretçi artık size aittir. Bu ziyaretçinin okuduğu her yazıdan gelir elde edersiniz, sadece kendi yazılarınızdan değil. Yani sizin linkinize tıklayıp yazınızı okuyan Ahmet, aşağıdaki başka bir yazıyı okuduğunda da, 1 hafta sonra kendi isteği ile Ofpof'a girip yazı okuduğunda da siz para kazanırsınız. Ofpof, internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz en iyi araçtır.

7. SEO ve Etiketler

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) adı verilen konuda bilgisi olanlar bu yeteneklerini kullanarak Google ve diğer arama motorlarından ziyaretçi çekebilirler. İyi bir SEO tekniği ile yazılmış içerik size anlık kazandırmaktan ziyade sürekli bir gelir getirir. Hatta 2 sene sonra bile bu içerikten para kazanmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz. Aynı şekilde etiketler de iyi bir SEO geliri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Başlık diyelim ki "En Çok Beğenilen Yabancı Diziler" ise bunun etiketleri "en iyi diziler, yabancı diziler, en beğenilen yabancı diziler" olmalı ve yazınız içinde bu etkietleri mutlaka kullanmalısınız.

Ayrıca galeri başlıkları da çok önemli bir etkendir. Boş bırakmadan mutlaka SEO uyumlu başlıklar seçmelisiniz.

8. Paylaşın

Ofpof'un sizin gönderdiğiniz içerikleri paylaşmasını istiyorsanız, yazdığınız yazıları mutlaka sosyal medyada paylaşmalı ve paylaştırmalısınız. Özellikle Facebook'tan iyi bir paylaşım ve ziyaretçi alan bir içerik Ofpof tarafından 90% ihtimalle paylaştırılacaktır. Şayet siz paylaştırmazsanız, içeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun gelir elde etmeniz çok ama çok zordur. Paylaşılan, beğenilen ve yorum yapılan içerikler öncelikli olarak Ofpof tarafından öne çıkarılır ve iyi bir gelir oluşturur. Unutmayın; ne kadar çok paylaşım, o kadar çok para kazanmak demektir... Tabii bu paylaşımların mutlaka bir geri dönüşü olmalıdır. 100 kere paylaşılan bir içeriğe ziyaretçi gelmezse yine gelir elde edemezsiniz. Sadece paylaşım ile para kazanmak çok düz bir mantık olur. Ayrıca Ofpof'un sayfasında paylaşılan bir yazınız olduğunda bunu mutlaka beğenip siz de paylaşmalısınız. Paylaşım almayan içerikler yazarlarda KP düşmesine sebep olmaktadır. Ofpof paylaşımlarda yüksek KP'den düşük KP'ye doğru yol izler.

Artık internetten para kazanmanın püf noktalarını öğrendiğinize göre pamuk eller klavyeye diyelim. Siz yazın biz de size kazandıralım."

TOP