1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 07:00 - 02:00
Cumartesi- 17:00 -20:00

WhatsApp:+ +90 535 517 78 29

İçeriğiniz Değerli ve Özgün bir Muhteviyat Sağlar

SEO, temelinde arama yapan kullanıcılara o konu hakkında en doğru sonuçları vermeyi amaçlayan arama motorlarının belirlediği kurallara uygun bir şekilde web sitelerini optimize etmek şeklinde tanımlanabilir. Sitenizde bulunan ürün veya yazıları kullanıcılara ve arama motorlarına en kestirme şekilde sunmanın yolu da içerikten geçiyor.

Seo çalışmalarında başarılı olabilmek için en önemli kurallardan biri; oluşturduğunuz içeriği kullanıcılar için oluşturmanız, arama motorları için değil. Google gibi arama motorlarının en önemli kriteri zaten kullanıcı dostu olmaktır. Düzgün içerik oluşturmak; siteyi ziyaret edenleri yazıyı okumaya teşvik ederek sitede daha fazla vakit geçirmelerini ve böylece sitenin arama motorları tarafından daha değerli bir hale gelmesi sağlar. Buna bağlı olarak, içeriklerin dikkat çekici, özgün ve site ziyaretçilerinde inceleme isteği uyandıracak özellikte olması gerekmektedir.

Web sitenizde ürün ve hizmetleriniz doğru içerikler aracılığıyla kullanıcıya ulaşıyorsa; ziyaretçilerinizin web sitenizde kalma süreleri ve sayfa ziyaretleri de otomatik olarak artış gösterir. Bu değerler Google’ın en önemli sıralama kriterlerindendir. Bu kriterleri yerine getirmenin arama sonuçlarında daha yukarlarda görünmek gibi bir sonuca yol açacağını söylemek yanlış olmaz. Ve böylece verdiğiniz hizmetler karşılığında satışlarınız ve kazancınız da artış gösterecektir.

Peki özgün içerikten kastımız nedir? Google, algoritmasını kullanıcılara en yeni ve doğru bilgileri vermek üzerine kurmuştur. Dolayısıyla herhangi bir konuda oluşturacağınız içerik o konu hakkında doğru bilgilere yer vermeli. Ve daha önce Google tarafından indekslenen başka bir web sitesinde yer almamış olmalı. İçerik kopyalamak, farkedilmesi durumunda ceza vermeye kadar giden yaptırımlara neden olan bir faaliyettir.

 

Özgün İçerik Nasıl Hazırlanır?

Web sitenize gelen ziyaretçi yazıları okuyup okumaya başlığına bakarak karar verir. Yazınızın başlığı, dikkat çekici ve içerikle alakalı olmalı.
Yazılarınızı görsellerle donatmanız ziyaretçilerinizin ilgisini çekecektir ve dolayısıyla sayfanızda yer alacak görseller de oldukça önemlidir.
İçeriğinizde yer alacak olan anahtar kelimeleri doğru analiz etmelisiniz. Daha sonrasında bu kelimeleri içeriğinizde kullanırken, kullanım sıklığına özen göstermelisiniz. Bu kelimelerinizin Google ve kullanıcı tarafından ilgi çekmesi için kelimelere küçük nüanslar uygulamanız oldukça işinize yarayacaktır.
Önemli olan bir diğer nokta ise, içeriğinizin imla kurallarına uygunluğudur. Google ve kullanıcılar için yazım hatası oldukça önemlidir. Yazım yanlışları ve anlatım bozuklukları ile dolu bir metin kullanıcıya güven vermez.
İçeriğinizin yorumlara açık ve yorum yapılmaya teşvik edici olmasına özen gösterin.
Yazdığınız içeriklerinizin sosyal mecralarda paylaşılabilir olmasına dikkat edin. Bu özellik sayesinde yazılarınızı beğenen ziyaretçiler kullandıkları sosyal medya kanallarında paylaşımda bulunacak ve bu da size doğal yollardan bir fayda sağlayacaktır.
Bu kurallara uygun olarak yazdığınız özgün içeriklerin sitenizde yer alması siteniz için oldukça faydalı çalışmalar olacaktır. Aynı zamanda bu içeriklerin SEO kurallarına uygun bir şekilde optimize edilmesi, içeriklerinizden maksimum verim almanızı ve bu yolla organik trafiği arttırmanızı sağlar. Bu kıstaslara uyarak içerik hazırladığınız takdirde başarı kendiliğinden gelecektir.

TOP