1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 07:00 - 02:00
Cumartesi- 17:00 -20:00

WhatsApp:+ +90 535 517 78 29

Gereğinden Fazla Dış Link

Sözü edilen Kalite değerlendirme belgesinden direkt olarak alınmıştır:

“Bazı sayfalarda haddinden fazla link mevcut. Bu durum sayfanın ne olduğunu anlaşılmaz kılmakta ve Ana İçerik’ten uzaklaştırmakta”

Sayfadaki Link Sayısı Fazlaysa Spam Olur mu?

 Birçok insan, 102 kadar linkleri olursa onları spam olarak görüp harekete geçeceğimizi varsaydılar. Ama bu yalnızca kabaca bir kılavuzdu. Ancak tabi web değişiyor ve gelişiyor. Kimi belirli web sayfaları büyüdüler, daha zengin medya içerikleri var yani sayfa içerisinde toplayıcılar ve benzeri şeylerle çok daha fazla link içermesi o kadar da alışılmadık değil.

Yani biz de bu kılavuzu kaldırdık ve şu an da yalnızca uygun rakamlar içinde tutun diyoruz. Ki bence bu iyi bir öneri.  Sayfadaki link sayısı ve pagerank ilişkisi nedir?  Şu an dosya boyutu olarak bir limit olabilir ama çok daha yüksek bir limit. Ve aynı zamanda sayfa başı işleyebileceğimiz link sayısı da çok daha yüksek. Akılda bulundurulması gereken birkaç faktörse pagerankiniz olduğunda dış linklerden geçen pagerank miktarı, toplam dış link sayısına bölünüyor. Yani, 100 linkiniz varsa pagerankinizi 100’e bölecek, 1000 linkiniz varsa pagerankinizi 1000’e böleceksiniz

Yani çok fazla sayıda linkiniz varsa her bir linkten geçen pagerank çok çok küçük boyutlara düşebilir. Bir başka şeyse, bu kullanıcıları sinir etmeye başlayabilir ya da tonlarca ve tonlarca linkiniz varsa spam olarak görünebilir. Biz de eğer spam gibi görünen çok fazla link görürsek bu konuda harekete geçebiliriz.

Ama eski 100 linklik kılavuzumuzla şu anki web algısını karşılaştırırsanız sayfa başına iki, üç, dört yüz link gayet uygun. Tabii eğer sayfalar uzunsa yeterli değer girdisi, önemli derecede içerik ve gerçek bilgiler varsa..  Sayfadaki Link Sayısının Bir Limiti Var mı?  Yani kısa cevap, bu konuda endişelenmenize ve kendinizi 100 linkle sınırlamanıza gerek yok.

Ama sıradan bir kullanıcı bulup basit bir kullanıcı testi yapıp onların siteyi tuhaf, spam gibi ya da sayfayı sıkışık görmediklerinden emin olmak işe yarayabilir. Bu tür kriterleri karşıladığınız sürece kalanı pek de stres yapılacak şeyler değil.

TOP