1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 07:00 - 02:00
Cumartesi- 17:00 -20:00

WhatsApp:+ +90 535 517 78 29

Sektörün Yükselen Yıldızı Makro Boya

1993 Yılında İnşaat ve Sanayii Boyaları üretmek üzere kurulan Makro Boya, ilk etapta yurtiçi pazarına önem vermiştir. Pazar olarak da Marmara ve Karadeniz bölgeleri hedef seçilmiş, satışlarını istenilen düzeyde gerçekleşmiştir.
 
Makro Boya 1995 yılında ihracat hamlesine başlamış, başta Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan olmak üzere Türki Cumhuriyetlerine ihracat yapmaya başlanmıştır. Bu arada yurt içi satış ve pazarlama çalışmaları da devam ettirilmiş olup Türkiye´nin bir çok bölgesindeki yaygın bayi ağı vasıtasıyla nihayi tüketicilere ulaşılmıştır. Bu noktada kaliteden taviz vermeme politikası taşıan Makro Boya. Tüketicilerden büyük bir teveccüh görmüş ve bu yolda daha da güçlendirmiştir   
 
Makro Boya için 2002 yılı yatırım yılı olmuş ve Tuzla Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesinde sahip olduğu arazi üzerine fabrika inşaatı başlamış ve 2004 yılı nisan ayında fabrika inşaatı tamamlanmış ve yeni fabrikasında üretime start vermiştir. Yeni fabrika da  üretime başlamakla üretim kapasitesi 10.000 ton/yıl çıkmıştır. Makro Boya'nın Yeni fabrikaya taşınılması beraberinde verimlilik artışı ve kurumsallaşmayı getirmiştir. Artan kapasite ile yeni ürün gruplarına girilmiş ve ürün ve üretim tonajı arttırılmıştır.
 
Makro Boya 2004 yılında ithalata da yönelerek üretimdeki önemli kalem hammaddeleri  ithal ederek ve bu avantajı fiyatlarına yansıtarak bayilerin rekabet gücünü artırmış ve nihayi tüketiciye kaliteli ürünü uygun fiyatla buluşturmuştur.
 
Makro Boya son olarak Sembol Boya markası ilede  Türkiye geneline yayılan bayileri ve 10 ülkeye ihracatı ile sektörün öncü kuruluşları arasında yerini almış ve gerek istihdam gerekse döviz girdisi sağlayarak ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamıştır. 

TOP