1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 07:00 - 02:00
Cumartesi- 17:00 -20:00

WhatsApp:+ +90 535 517 78 29

Anahtar Kelimenin Açıklama Kısmı

Aynı şekilde, odaklandığınız anahtar kelimeye açıklama (description) kısmında yer vermeniz, sitenizin google sıralamasına olumlu katkı sağlayacaktır.

 

"
Anahtar kelime nedir?
  Anahtar kelime Google ve diğer arama motorlarının sizin sitenize getirmek için kullandığı arama kelimeleridir. Yani yazıya kurulan köprüdür diyebiliriz. Anahtar kelime kullanımı nedir? Anahtar kelime kullanımı nasıl olmalıdır? Sizlere Anahtar kelime hakkında bilgilerimi paylaşacağım. Tabiki elimden geldiğince faydalı bilgiler yazmaya devam edeceğim. Anahtar kelime bir makale ve yazı yazarken odaklanmanız gereken bir veya en fazla üç kelimenin oluşturduğu öbeğe diyoruz. Yani örnek üzerinden gidecek olursak eğer: Anahtar, Anahtar kelime veya Anahtar kelime kullanımı diye en fazla üç kelime kullanabiliriz. Yani gerisini fazlasını Google zaten kabul etmemekte. Ama yine de en son çare Google hiçbir yazıyı karşılıksız bırakmaz. O yüzden bulamayınca sizin daha fazla yazdığınız şeyleri de bulabilir. Ama çok zor bir ihtimaldir.
   Anahtar kelime kullanımı deyince aklıma genelde iki kelime üzerine odaklanmış ve bu odak noktalarından anlamla bir bütünsel yazı yazmak geliyor. Ben mesela bu yazıda anahtar kelime olarak : Anahtar kelime ve Anahtar kelime kullanımına odaklandım.

Anahtar Kelime Kullanımı nasıl olmalıdır?
  Anahtar kelimeleri yazarken öncelikle Google'dan öğrendiğimiz anahtar kelimeyi belirlememiz gerek, yada yazdığınız makalenin konusundaki anahtar kelimeyi belirlemelisiniz.  Örneğin "Anahtar Kelime Kullanımı" dediğimiz bir yazı yazacağız.

1 . Şart Başta ona uygun bir resim belirlememiz gerekiyor. Resmi belirledikten sonra benim yukarıda yaptığım gibi Anahtar kelimeyi resim yazısı olarak yazın birincisi buydu arkadaşlar. 2. Şart Bu aşamada ise yazımıza uygun bir başlık başlık içerisinde de Anahtar kelime geçmeli. Yani yazi başlığı şu an benim yazı başlığım gibi Anahtar kelimenin geçtiği bir başlık " Anahtar Kelime Kullanımı nedir? Nasıl olmalıdır? " Gibi bir başlık belirledikten sonra iş şimdi içerik kısmına geldi ve en önemli aşama ise bu aşama arkadaşlar. 3. Şart Bu aşama dediğim gibi en önemli aşama ki bu aşama Google 'ın belirlediği iyi veya kötüyü, özgün yada kopyayı belirlediği aşama yani makalenin yazının kendisi. Bu aşama da arkadaşlar Anahtar kelimeden çok sık bahsetmeniz ve olduğunca anlamlı ve kısa cümleler kurmanız gerekiyor. Sadece yazmakla kalmıyor onları anlamlı bir bütün olarak ele almanız gerekiyor. Mesela " Anahtar Kelime", ve ya "Anahtar Kelime Kullanımı" diye belirlediğim kelimeleri sık sık kullanmam ve bunlarıda birer örnek ile açıklamam gerekiyor.  Anahtar Kelime kullanımındaki en temel öğe özgün yazı içerisine serpiştirilmiş akılcı ve güzel kelimeler, yani Anahtar Kelimeler kullanılmalıdır. Özellikle de makale kurallarına paragraf başları, giriş, gelişme ve sonuç kısımlarını doğru şekilde kurarak ve Anahtar Kelimelerinizi aralara serpiştirerek güzel yazılar ve trafikler elde edebilirsiniz. Anahtar kelime doğru kullanımı bu yüzden çok önemlidir.  4. Şart

 Anahtar kelimenin geçtiği başlık özellikle adres linkinde olacağından anahtar kelimenin " I,Ü,Ğ,ö,ş" olmayacağından dolayı bunların dikkatlice 'i,u,g,o,s" olmasına dikkat edin. Yani " Anahtar kelime kullanımı" geçen bir başlıkta /anahtar-kelme-kullanm. " Deyip bitecektir. Bu yüzden yanlış yapmadan ı olan yerlere "i" yazarsak doğru olan kullanımı yani " anahtar-kelime-kullanimi. " Dersek daha güzel olacak Google için anlamlı bir anahtar kelime oluşturmuş olacağız. Yani adres kısmındaki link te Anahtar Kelime Kullanımında bir hayli etki yaratmaktadır. 5. Şart

 Arkadaşlar bu aşamada ise Anahtar Kelime kullanımında sizlere Anahtar Kelime olarak seçtiğiniz kelimeyi vurgu veya o vurguya link vermeyi önereceğiz. Yani arkadaşlar.     " Anahtar kelime" cümle içinde geçtikten sonra onu dönüp kalın bir şekilde belirtmek her zaman size dikkat ve odak sağlayacağından dolayı Google da bu vurguyu es geçmeyecektir. Diye düşünüyorum. Ve birde bu anahtar kelimeye link vermek, o konu hakkında başka bir makale veya kendi sitenizden yazı vermek trafik artırıcı bir hamle olarak görülebilir. Yani Google deyip hem kalın hemde link verince bu size fayda sağlayacaktır. 6. Şart Anahtar kelime kullanımındaki en önemli noktalardan birisi de etiket kullanımıdır. Anahtar kelimeyi belirlendikten sonra yazılan yazı, başlık, resim, içerisinde, geçtikten sonra birde site etiketi olarak kullanılırsa, yazınızda birazcık uzun ise kesinlikle Google size hak ettiğiniz değeri verip sıralamanızı gayet iyi tutacaktır. Etiket yazımında da eskiden etikete göre size sıralama yapan Google şimdilerde ona göre değil fakat etiket desteğiyle aramayı gerçekleştirmektedir. Ama sizler Anahtar kelimeyi buraya da yazarsanız anahtar kelime Kullanımında beş sartı yerine getirerek hak ettiğiniz yeri almış Google da sıralamanızı yukarılara taşımış olursunuz.

TOP