1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 07:00 - 02:00
Cumartesi- 17:00 -20:00

WhatsApp:+ +90 535 517 78 29

Kelimenin Yazı Başlığının Başında Yer Alması

Odaklandığınız anahtar kelimeyi bir üst madde de söylediğim gibi yazı başlığınızda kullanmanız sıralamanıza olumlu etki edecektir fakat daha iyi bir etki için bu anahtar kelimeyi yazı başlığının en başında kullanmalısınız.

 

"Bir sayfanın düzgün şekilde düzenlenmesinde en önemli unsurlardan birisi başlık etiketleridir. Başlık etiketleri tarayıcılarınızın üst kısmında yer alan yazılardır.
Peki başlık etiketleri nedir? SEO için neden önemlidirler ve nasıl oluşturulmalıdırlar?

Meta Etiketleri
Öncelikle meta etiketlerinden bahsedelim. Arama motorları ve web sitesi kullanıcıları için bir web sayfası hakkında bilgi sağlamada kullanılan HTML veya XHTML meta unsurlarındandır.
Böyle unsurlar, bir HTML belgesinin başlık bölümündeki etiketler gibi yerleştirilmelidir. Bunlar:

 

– Başlık Etiketi
– Tanımlama
– Anahtar Kelimeler

 

Başlık Etiketi Nedir?

Başlık etiketleri,bölümü içindeki HTML’nizin tepesinde görünen meta etiketlerinin parçalarıdır. Başlık eklentilerini, bir kitabın bölüm başlığı gibi düşünün. İnsanlara ve arama motorlarına, sayfanızın ne hakkında olduğuna dair bilgi verir. Arama motorlarının sayfanızın ne ile ilgili olduğuna karar vermesi için başlık etiketlerinizin anahtar kelimelerinizi içermesi gerekir.

Başlık etiketleri ayrıca arama sonuçlarında çıktığı zaman insanların web sitenize girip girmemesine karar vermesini sağlayan bir unsurdur.

Başlık etiketlerini insanlara göre yazın ancak arama motorları için biçimlendirin. Her tecrübeli SEO’nun bunu yapması için kendi yöntemleri vardır. Ben de size kendi kullandığım yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

Bir başlık etiketi HTML kodunuzda olan aşağıdaki yapıya benzer:

Önemli kelimeler burada yer alır

Aşağıdaki resimde başlık etiketlerinin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz (diğer tarayıcılar kısıtlı kelimelerin görünebileceği sekmeler kullanırlar)

Şunu unutmayın ki başlık etiketleri sayfanızdaki en önemli tek etikettir. Arama motorlarına siteniz hakkında bilgi verdiğinden, bu etiketler SEO mücadelesinde çok önemli bir rol oynar.

Şimdi başlık etiketleri oluştururken nelere ihtiyacımız olduğuna göz atacağımız bir liste oluşturalım. SEO için uygun başlık etiketleri yazmak için bazı ipuçlarını paylaşmak isterim:

1. Uzunluk: Başlık etiketleri, boşluklar dahil en fazla 70 karakterden oluşmalıdır.

2. Anahtar Kelime Yerleştirmesi: En önemli kelimeleriniz yani anahtar kelimeleriniz başlık etiketinizde en önce yer almalıdır. En önemliden en az önemliye doğru bir sırayla gitmek bu noktada doğru olacaktır. Eğer Arapça gibi sağdan sola doğru okunan bir dil kullanıyorsanız, yukarıda bahsedilenin tersine en az önemliden en önemliye doğru bir sıra belirlemelisiniz.

3. Anahtar Kelimeleri Ayırma: Anahtar kelimelerinizi “|” işaretini kullanarak ayırın. Virgül, nokta, alt çizgi, tire veya herhangi bir diğer noktalama işareti kullanmayın.

4. İfade Şekli: Önemli kelime kalıplarınızı kısa ve basit tutun. “ve, ama, eğer, sonra” gibi cümle oluşturacak kelimeleri kullanmaktan sakının.

5. Firma Adı: Eğer firma adınız diğer anahtar kelimeleriniz kadar önemli değilse, onu en sona saklayın. Eğer önemliyse de en başa yerleştirin.

6. Başlık Etiketlerini Kopyalamayın: Her bir sayfa için farklı şekillerde yazılmalıdırlar. Çok fazla tekrara başvurmayın."

TOP