1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Web Tasarım Ve Programlama

Web Programlama Nedir?

En basit tabiri ile web programlama bir web sitesi oluşturmak için gerekli kaynak kodu yazma işlemine verilen addır.

Sitelere işlevsellik ve kullanım kolaylığı sağlayan web programlama ile bugün sadece içerik ve giriş sayfalarından oluşan sitelerden kurtulmuş, görsel ve işlevsel zenginliğe kavuşmuş olduk. İster alışveriş ister kurumsal tanıtım siteleri olsun her biri ayrı özelliğe sahip hale getirilebiliyor. Örneğin; site üzerinden alış veriş yapılabilmesi, satılan ürünlerin stoktan otomatik olarak düşürülmesi, kullanıcıların yorum yapabilmesi, üye olabilmesi, site sahibinin istediği zaman değişiklik yapmasına imkan veren paneller, oy ve puan sistemleri internet kullanıcılarının hizmetine web programlama sayesinde sunulabilmektedir.

Bunların sağlanması için de tasarımcıların yükselen standartları takip etmesi, gelişmelere ayak uydurması gerekiyor. Web programlama ve tasarım aşamaları her daim beklentilerin arttığı ve gün geçtikçe yenilenen bir sektör.

Tasarımcılara Öneri!

Web tasarım işlemine başlamadan önce ilk olarak tasarlanacak olan sitenin hangi amaca hizmet edeceği belirlenmelidir. İçeriklerin de hazırlanması halinde dört ya da beş menüden hatta isteğe göre daha fazlasından oluşan bölümler hazırlanır. Örneğin; ticaret web sitesi tasarlanmak isteniyorsa ürünler ve ürün kategorileri ile ilgili ayrı bir modül oluşturulmalıdır.

İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir web sitesi oluşturabilmesi için tasarımcının Html Kodlama Dili, Php web programlama, Asp web programlama, Aspx web programlama, Ajax Programlama Dili ve Sql’i iyi derecede bilmesi gerekir.

Kodlama aşamasında web sitelerinin kodlamalarının tamamlanması ile kontrol panelinden kategori veya ürün eklenebilir hale gelebilmektedir.

 

TOP