1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Tasarım Firmaları

Web Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Web tasarım sektörü göründüğü gibi kolay görünmeyen aslında birçok detay bilginin gerektirdiği zorlu bir sektördür. Web sitesi tasarımı işinde uzman kişiler veya kurumlar tarafından yapılmalıdır. Reklomastik kurumsal web tasarımı firması olarak web sitesi tasarımına başlarken kendi belirlediğimiz kriterleri anlatacağım. Maddeleyecek olursak 10 madde içinde firmamızın web sitesi yapım aşamalarını anlatacağım.

1. Web projesi hakkında ön araştırma

Kurumsal web tasarımı firmamız herhangi bir web projesine başladığı zaman proje hakkında önce müşterimizden sonra da varsa projenin rakip firmaları bazında bir araştırma yapıp bu şekilde web tasarımına başlar. Bu uygulama web projenizin interaktif ortamda daha kolay bulunabilmesini ve reklam açısından o web projesinin ön plana çıkacağını belirler.

2. Proje kullanıcıları belirlenmeli

Reklomastik kurumsal web tasarımı firmamız projeye yönelik yaptığı ön çalışmadan sonra projenin alakadarı olacak insanları belirleyip web projesinin görsel tasarımını ve kullanımını ona göre tasarlıyor. Bu tasarlama biçimi belirli kullanıcılara yönelik olduğu için bu kullanıcılar ihtiyaçlar çerçevesinde tekrar web projesini ziyarette bulunacaklardır. Web sitesi yaptırmak istiyorum diyen herkes web sitesi yaptırdığı kurumsal web tasarım firmasına mutlaka bunu söylemeli aklındaki web projesiyle web tasarımcısının aklındakini birleştirip ortaya kısa sürede tasarım çıkarılmalıdır.

3. Görev dağılımı

Web projesinin ön çalışmaları bittikten sonra web tasarımı için firmanın ekibi tarafından bir görev dağılımı yapılması gerekmektedir. Görev dağılımı yapılmadan önce web tasarım firması bulunması gereken tam teşkilatlı bir ekipten bahsetmek isterim. Reklomastik kurumsal web tasarımı firmamızda grafik-animasyonla ilgilenen bir kadro, web sitesinin yazılımı ile ilgilenen bir kadro, web projesinin SEO çalışması için bir kadro, müşterimize her zaman destekte bulunacak insan kaynakları kadrosu ve bütün çalışmalarımızı birleştirip müşterilerimize sunabilen bir ekibimiz vardır. Diğer web tasarım firmalarına kıyasla çok iyi ve genç olan ekibimiz bütün çalışmalarında başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.

4. Web sitesi görünümü

Web tasarımı yapılırken kesinlikle en iyi sonucu elde etmek için çaba sarf edilmelidir. En iyi sonuç için bütün detaylar göz önünde bulundurulmalı ve en ufak eksiklikler tamamlanmalıdır. Web sitesi ilk açılışta gözü yormayan estetiklik ve güzelliğin bir arada olduğu ve web projesinin “Home” sayfasının dışında ulaşabilecek sayfaların görünmesi gerekir. Web projesi bir bütünün parçaları ve sanki o bütünün birleştirilmiş olduğunu andırması gerekmektedir. Örnek veriyorum herhangi bir ağaç dalları ve yaprakları ile nasıl bir bütün gibi duruyorsa web sitesi de aynı şekilde durmalıdır. Parça parça görünen bir web sitesi tasarımı kesinlikle göz yoracak ve kullanılan bir kullanıcı tarafından tekrar tercih edilemeyecektir.

seo
5. Arama motorlarıyla uyumlu web sitesi

Web projesi bahsettiğim gibi yapıldığı zaman karışık bir web sitesi olmamalıdır. Dizayn edilirken SEO uyumluluğu sağlanacak biçimde tasarlanmalıdır. Şöyle ki kodlar birbirine girmiş karışık bir yazılım bulunmamalıdır. Herkesin daha doğrusu aptal olan arama motorlarının anlayabileceği tarzdan web sitesi dizayn edilmelidir. Eğer yapılmazsa web sitesi arama motorunun hoşuna gitmeyecek yani arama motoru web sitenizi anlayamayacak bu doğrultuda arama sıralamalarında görünemeyeceksiniz. Web projesinin en önemli dikkat edilmesi gereken noktalarından biri budur. Çünkü web sitesi firmayı veya kişiyi tanıtmak amaçlıdır. Bu tanıtımı sergileyemezseniz web sitesi boşuna yapılmış olur. Arama motorlarına girilen anahtar kelimelerde web siteniz çıkmıyorsa bu sizin için büyük bir eksidir. Bir an önce düzeltilmesi gerekir. Organik olarak arama motorları web sitenizi göstermiyorsa bile Google gibi arama motorlarına reklam verebilirsiniz. Bu reklamı nasıl vereceğinizi Reklomastik kurumsal web tasarım firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

SEO dediğimiz kavram geniştir. Her web tasarım firmasının SEO yapması zordur. Reklomastik kurumsal web tasarımı firması olarak SEO konusunda kendimize güveniyoruz aynı şekilde bizimle çalışan müşterilerimiz de aynı fikirdeler.

TOP