1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Olağan Dışı Link Akışı

Kalitesiz Backlink Kaynakları

Doğal akışa ters düşecek derecede yoğun link akışı: Normal bir web sayfası çok büyük bir lansman yapmıyor ise bir anda duyulması nasıl ki mümkün değilse; link kazanması başkaları tarafından referans gösterilmeleri de mümkün değildir. Bundan dolayı Google hızlı link artışlarını spam olarak algılar.
Link çöplüğüne dönmüş sitelerden alınan düşük profilli linkler: Eskilerde toplist denilen bir kavram vardı(şu an hepsi tarihe gömüldü). Bu web sayfalar gibi birçok link çıkışı yapılan sayfalar adeta bir çöplüktür. Bu tarzda sitelerden alınan linkler sayfanıza olumsuz etki edecektir.
Web sayfanızın kategorisi ile ilgisi olmayan yerlerden alınan linkler: Eğer siz bir otomotiv sitesi iseniz kitap yorumlarının yer aldığı bir web sayfadan link almanız doğru olmayacaktır.
Aynı IP üzerinden gelen olağan dışı yoğun link akışı: Aynı IP üzerinde farklı web sayfalar üzerinden link akışı sağlıyorsanız bu Google tarafından anlaşılacaktır. Bir miktar olması iç linkleme olarak fayda sağlayabilir fakat fazla olması sizi spam yapıyor olarak algılatacaktır.
Tek türde alınan linkler: nofollow ve dofollow gibi çeşitli türlerde linklemeler yapılıyor. Bu link kategorilerini doğal görünecek biçimde dağıtmamız gerekiyor. Tavsiyem %75 nofollow, %15 dofollow, %10 diğer.

Sayfadaki Link Sayısı Fazlaysa Spam Olur mu?

Birçok insan, 102 kadar linkleri olursa onları spam olarak görüp harekete geçeceğimizi varsaydılar. Ama bu yalnızca kabaca bir kılavuzdu. Ancak tabi web değişiyor ve gelişiyor. Kimi belirli web sayfaları büyüdüler, daha zengin medya içerikleri var yani sayfa içerisinde toplayıcılar ve benzeri şeylerle çok daha fazla link içermesi o kadar da alışılmadık değil. Yani biz de bu kılavuzu kaldırdık ve şu an da yalnızca uygun rakamlar içinde tutun diyoruz. Ki bence bu iyi bir öneri.

Sayfadaki link sayısı ve pagerank ilişkisi nedir?

Şu an dosya boyutu olarak bir limit olabilir ama çok daha yüksek bir limit. Ve aynı zamanda sayfa başı işleyebileceğimiz link sayısı da çok daha yüksek. Akılda bulundurulması gereken birkaç faktörse pagerankiniz olduğunda dış linklerden geçen pagerank miktarı, toplam dış link sayısına bölünüyor. Yani, 100 linkiniz varsa pagerankinizi 100’e bölecek, 1000 linkiniz varsa pagerankinizi 1000’e böleceksiniz. Yani çok fazla sayıda linkiniz varsa her bir linkten geçen pagerank çok çok küçük boyutlara düşebilir. Bir başka şeyse, bu kullanıcıları sinir etmeye başlayabilir ya da tonlarca ve tonlarca linkiniz varsa spam olarak görünebilir. Biz de eğer spam gibi görünen çok fazla link görürsek bu konuda harekete geçebiliriz. Ama eski 100 linklik kılavuzumuzla şu anki web algısını karşılaştırırsanız sayfa başına iki, üç, dört yüz link gayet uygun. Tabii eğer sayfalar uzunsa yeterli değer girdisi, önemli derecede içerik ve gerçek bilgiler varsa..

TOP