1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Mobil Optimizasyon

Google’ın resmi tutumu mobil uyumlu (responsive) bir site yapılması yönündedir. Mobil bir cihazdan yapılan aramalarda responsive (uyumlu) siteler az da olsa ön plana çıkmaktadırlar.

Mobil kullanıcı ve kullanım oranı her geçen gün artarken, web siteleri de kullanıcılara mobilden daha iyi nasıl ulaşabilecekleri ile ilgili stratejiler geliştiriyor. Özellikle, Google’ın arama sonuçlarında mobil uyumlu sitelere öncelik vermeye başlaması web sitelerinin de mobil kullanıma uygun olarak yenilenmesini zorunlu bir hale getirdi.

Pazarlamacılar da artık markanın iş ve iletişim hedeflerini gerçekleştirebilmesi için sadece müşteriye ulaşmanın değil, tüketicinin de istediği bilgiye erişebilmesi ve paylaşabilmesinin öneminin farkındalar. Bunu kolaylaştırmak için de markanın tüketicinin en çok nerede ve nasıl vakit geçirdiğini bilmesi gerekiyor. Tüketiciler artık vakitlerinin önemli bir bölümünü mobil cihazlarda geçiriyor.

Mobil internet kullanımı 2015 yılı itibariyle masaüstü internet kullanımının üzerinde ve milenyum neslinin %20’den fazlası bilgiye erişmek için sadece mobil cihazları kullanıyor. İnternet kullanımındaki bu büyük değişimler, tüketicilerin online deneyimlerini ve buna bağlı olarak da tüketim ve satın alma alışkanlıklarını büyük ölçüde etkiliyor.

Mobil optimizasyon, mobil kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak ve bilgiye daha kolay erişimlerini sağlamak için responsive bir web site tasarımından, içerik pazarlama programının düzenlenmesine kadar pek çok şeyi etkiliyor. Aşağıdaki faydalı mobil optimizasyon önerilerinden faydalanarak kullanıcılara daha etkili bir şekilde ulaşabilir, etkileşimi artırabilir ve mobil arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

mobil optimizasyon tavsiyeler
SEO
Responsive tasarım: Responsive web sitesi tasarımı artık geliştiriciler tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor ve pek çok yeni web sitesi şablonunda standart olarak sunuluyor. Web siteniz hala responsive değilse, mobil kullanıma uygun hale getirmek için güncelleyebileceğiniz gibi ayrı bir mobil site tasarımı da yaptırabilirsiniz.

Sayfa hızı: Mobil kullanıcılar online aramalarında hıza oldukça önem veriyor ve bir sayfanın açılmasını beklemek yerine çoğunlukla başka bir web sitesini denemeyi tercih ediyor. Sayfa yüklenme hızını artırmak için şu önerilerden faydalanabilirsiniz:

Görsel optimizasyonu yapın. Böylece görseller mobil ekran boyutuna daha uyumlu olacak ve hızlı yüklenecektir.
Önbellek eklentileri kullanın.
JavaScript kullanın.
PageSpeed Insights’ı kullanarak web sitenizin mevcut performansını test edebilirsiniz.

Yerel optimizasyon: Firmanızın faaliyette olduğu bölgede arama sonuçlarında aktif olarak bulunabilmek için yer aldığınız online mecraların tamamında iletişim bilgilerinizin doğru ve tutarlı olduğundan emin olun.

Başlık ve meta açıklama: Mobil kullanıcıların masaüstü kullanıcılardan çok daha küçük ekranlara sahip olduğunu unutmayın. Başlık ve açıklamalarda olabildiğince kısa ve açık ifadelere yer vermeniz daha uygun olacaktır.

TOP