1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Web Sitesi Yapma

Web site yapmak istiyorsunuz fakat başaramadınız. Tahmin ediyorum ki site kurmak için internette yaptığınız araştırmalar kafanızı bir hayli karıştırdı. Aslında kafanızın karışması gayet normal. Site açmak istesem ve bu konuda biraz araştırma yapayım desem, internette yazılan çizilen he rşeyi okusam da yine de bir şey yapamam. Bir site de ”Hosting” ismi geçiyor, diğerin de ”Domain Name”. Hatta bazıları ”HTML veya PHP” kodlamaya bile girmişler ki zaten site kurmayı bilmeyen birisi bu kodlarla ne yapar onu da merak ediyorum. Tüm bu anlamadığınız kavramlara öncelikle açıklama getireceğiz. Sonrasında ise adım, adım sizlerle istediğiniz şekilde web sitesi yapacağız. Bu yazımız da öncelikle, web sitesi yapmak isteyenlerin internette karşılaştıkları ve anlamını bilmedikleri konuları açıklamak istiyorum.

İnternette Muhtemel Karşınıza Çıkan Terimler ve Anlamları ;

Hosting: Türkçesi Sunucu’ dur. Sitenizi piyasada bulunan bir sunucu firmasından hizmet alarak barındırabilir ve yayınlaya bilirsiniz. Ayrıca sitenizin 7/24 yayında kalmasını sağlayan hizmettir.

Domain Name: Türkçesi Alan Adı’ dır. Sitenizin bir adresi olmalı. Uzantıları ”.com” ile başlar, şimdiler de ”.xyz” gibi uzantılara kadar gitmektedir. Siz sitenize göre veya konunuza göre site isminizi ve uzantısını seçebilirsiniz. Bu hizmeti çalışmak istediğiniz sunucu firmasından belirli bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz.

PHP, HTML vs. : Bunlara hiç girmeyelim. Bunlar kodlama dilini anlatmak isteyen arkadaşlar tarafından paylaşılan terimler. Web site yapmak için profesyonel bir düşünceniz yoksa hiç gerek duymayacaksınız.

WordPress, Drupal, Joomla vs. : Bu isimler aslında popüler yayın sistemlerinin adıdır. Yani sunucunuza herhangi birisini kurarak, hiç bir kodlama bilgisi olmadan kolayca sitenizi yönetmenizi sağlayan ücretsiz yayın sistemleridir. Sunucu firmanın cpanel kısmında kesinlikle kolay kurulum yapabileceğiniz bir yer vardır. Kullanımı ve popüler olması bakımından bunların arasında seçim yapmak isterseniz, WordPress alt yapısını kullanmanızı öneririm.

TOP