1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Web Sitesi Yaptırmak

1. Alan Adı (Domain) Kaydı Yaptırın

Kendinize alan adı bakmak için benim kullanmakta olduğum ve aynı zamanda önerdiğim alan adı sağlayıcılarından natro.com sitesine göz gezdirebilirsiniz. Kendinize alan adı aldıysanız veya halihazırda elinizde bir tane varsa şimdi ikinci adıma geçebiliriz.

2. Sunucu Alanı (Hosting) Edinin

Hosting temel olarak iki türlüdür. Birincisi paylaşımlı hosting, ikincisi de dedike sunucu yani paylaşımsız hosting seçenekleridir. Eğer trafiğiniz düşük ise paylaşımlı hosting sizin işinizi görecektir ve yıllık masrafı çok makul seviyelerdedir. Ancak, trafik miktarınız yüksekse paylaşımlı hosting bünyesinde sorun yaşarsınız. Bunun sebebi, paylaşımlı hosting dahilinde aynı sunucuda sizden farklı sitelerin de mevcut olmasıdır. Bu siteler ortak kaynaklardan istifade ederler

3. İnternetin Temel Kodlama Dillerini Öğrenin

İnternet sitesi kurmak isteyen kişi bence temel olarak iki kodlama dilini bilmek zorundadır. Bunlar HTML ve CSS dilleridir. HTML (Hyper Text Markup Language) istisnasız her web sitesinin kullanmak zorunda olduğu bir dil olup temel özelliklerini mutlaka öğrenmeye çalışın. HTML daha ziyade içerik kısmıyla alakalı iken CSS (Cascading Style Sheets) bu içeriğin görsel olarak ziyaretçilere nasıl sunulacağını belirler. Bu konuda güzel bir kaynak w3schools.com sitesidir. Her iki dil için de güzel örnekler ve adım adım dersleri burada bulabilirsiniz.

4. FTP (File Transfer Protocol) Dosya Transfer Sistemini Anlayın

5. İçerik Yönetim Sistemlerinden Haberdar Olun

İçerik yönetim sistemleri temel olarak internet sitesi kurma ve içeriği yönetme işini çok pratik hale getirmektedirler. Fakat işe buradan başlamak pek doğru olmaz çünkü içinde kaybolursunuz. İçerik yönetim sistemi paketlerinin içinde yüzlerce dosya vardır. Bu dosyaların ne anlamı olduğunu sizin bunları nasıl düzenlemeniz gerektiğini idrak edebilmek için önce internetin temel kodlama dillerine aşina olmanız gerekir.

İçerik yönetim sistemlerine örnek olarak WordPress, Joomla, Drupal sistemlerini verebiliriz. Ben sitemin alt yapısında WordPress kullanmaktayım. WordPress ile ilgili detay bilgiler için WordPress nedir, ne işe yarar? yazısını okuyabilirsiniz.

6. Dimanik Site vs. Statik Site Seçimini Yapın

İnternet siteleri iki türlüdür; dinamik veya statik. Statik sitelerde sadece içerik vardır ve ziyaretçilerin siteye katkı sunabileceği ve siteyle etkileşim içine girebileceği bir mekanizma yoktur. Monolog şeklinde sadece site yöneticisinin siteye koyduklarını görürüz. Diğer taraftan dinamik sitelerde ziyaretçiler siteyle etkileşim kurabilirler. Yorum yazabilirler, mesaj gönderebilirler veya içerik ekleyebilirler.

 

TOP