1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

İnternet Sitesi Oluşturma

Kullanışlı bir web sitesi hazırlamak.
Kullanışlı bir web sitesi hazırlamak için bol miktarda para ve zaman harcamanız; sorgusuz sualsiz başarıya ulaşacağınız anlamına gelmez. Siteniz yeterince kullanışlı değilse, diğer tüm etkenlerin hiçbir önemi kalmayabilir.
En güzel tasarım, en mükemmel yazılım ve en şairane içerik bir araya geldiğinde; karşınızda en kusursuz siteyi bulacağınızın bir garantisi yoktur. Nefis bir pirzola, enfes bir çikolata ve taze bir çilek bir araya geldiğinde ortaya çıkacak olan yemeğin tadı arzu edilenden bir hayli farklı olabilir.
Dolayısıyla doğru parçalar, doğru şekilde ve en önemlisi hedef kitlenizin beklentileri ve beğenilen doğrultusunda bir araya getirilmelidir.
"Kullanılabilirlik" dediğimizde, bir arada düzgün çalışan parçalardan oluşmuş ve ortalama bir yetenek ve tecrübe seviyesine sahip bir kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir şeyi kastediyoruz.
Bu bir internet sitesi, bir traktör, hatta yürüyen merdiven için bile geçerlidir. Eğer ortalama biri kullanmaya çalıştığında başarısız oluyorsa, o şeyin kullanılabilirliği düşüktür.
Bu açıdan baktığınızda, internet sitenizin kullanılabilirliğinin yüksek olması çok önemlidir; çünkü siteye hayat katan ziyaretçilerdir. Siteye girip hızla hayal kırıklığına uğrayan ziyaretçiler, bir süre sonra sitenize gelmez olurlar ve onca emek çöpe gider.

Anlaşılabilir ifadeler kullanmayı ilke edinin.
İnternette, aradığınıza ulaşmanın yolu her zaman kolay olmalıdır. İnternetin ve kullanıcılarının doğası gereği karmaşık yapılar, genellikle büyük hüsranlar doğurmaya meyillidir.
Eğer ziyaretçinizin sitede amacına ulaşmasını zorlaştırırsanız, sitenizde edineceği tecrübeden alacağı hazzı da zora sokmuş olursunuz. Ziyaretçiniz ne kadar uzun süre düşünürse, kafasında soru işaretlerinin sayısı da o kadar artar, Bu durumda karar vermesi zorlaşır. Sizin göreviniz, ziyaretçinin kafasında soru işareti belirmesini önlemektir. Kullanıcının kafasında oluşan her soru işareti, onu yapması gerekenden bir adım daha uzaklaştırır. Eğer aynı sitede pek çok soru işareti görecek olursa, sonunda iyice kafası karışacak ve en kısa sürede sitenizi terk edecektir.
Aynı durum kullanıcının nereye tıklayacağını kestirememesi durumunda da yaşanır.

Acı gerçek: Sadece 1 saniyeniz var.
Günümüzde internet siteleri önemlerini iyice arttırdı. Böyle olunca hem internet sitesi adedi, hem de kullanıcı sayısı hızla arttı. İnternet, interneti oluşturanlar tarafından yaratılmıştı ama günümüzde artık interneti kullananlar tarafından şekillendirildiğini kabul etmemiz gerekiyor.
Geçtiğimiz yıllar içerisinde interneti yaratan insanların, internet sitelerini hazırlarken düşündüklerinin pek de doğru olmadığı ortaya çıktı. Bir internet sitesi tasarlarken her bir alanını ince ince işleyip, her yerinin aynı değerde önemli olması sağlanmaya çalışılır. O sayfayı ziyaret eden kişi için bakılacak pek çok görsel, okuyacak pek çok metin hazırlanır. Her bir sayfa özenle okunacağı için, her şeyin düzenli olması gereklidir.
Fakat ne yazık ki ziyaretçiler; web sitelerini, hazırlayanlar gibi algılamazlar. Eğer şanslıysanız kullanıcı ne yapacağına karar verene kadar, yeni bir sayfada 1 saniye kadar duraklar. Sadece 1 saniye. Çok şanslıysanız, bu belki 2 saniye olabilir.
Şöyle de söylemek mümkün; sizin her bir detayını ince ince tasarladığınız, haftalarca üzerinde uğraştığınız sayfanız kullanıcı tarafından sadece 1 saniye içerisinde tüketilir.
Bu kısa süre içerisinde, kullanıcı, ilgisini çekecek bir şey veya aradığı bir şeye bakınır. Bulur veya bulduğunu sanır ama 2. saniyeden sonra artık orada değildir. Yani sayfanın çok büyük bir bölümüne bakmamıştır bile.
Arabayla geçerken billboard ilanlarını görmüşsünüzdür. O tip ilanlar saatte 9O kilometre hızla giden bir arabadan 1-2 saniye içerisinde algılanabilmesi mantığı ile tasarlanır. Size garip gelebilir ama internet siteniz için de temelde aynı mantığı kullanmanız gerekir.
Doğal olarak, bu işler aslında bu kadar basit değildir. İnternet sitenizin türü, kullanıcının ne aradığı ve ne kadar acelesi olduğu gibi etmenler de önemlidir. Ancak, web sitelerinin büyük bir çoğunluğunun bu kriterlere dikkat edilmeksizin hazırlandığı da bilinen bir gerçektir. Bu sorunun tek sebebi, ziyaretçi alışkanlıkları hakkında yeterince bilgi sahibi olunmamasıdır.

TOP