Seo Web Tasarım

Büyük bir işlemler silsilesinden meydana gelen, sadece backlink almak anlamına gelmeyen ve halen daha yükselişin kesin ve net formülü bulunamamış olan SEO işlemlerinin ilk ve en önemli ayağı; kuşkusuz web sitenizin kullanıyor olduğu tasarımdır. Google tarafından yayınlanan ve web site sahiplerinin beğenisine sunulan SEO ipuçlarını içeren e-kitapları incelediğimiz zaman, sürekli olarak “kullanıcı için site tasarlama” teriminin kullanıldığını görebiliriz. Bu demek oluyor ki; Google, üst sıralara taşıyacağı internet sitesinin sırf arama motoru için tasarlanmış olmasını ve anahtar kelimelere boğulup kullanıcıyı sıkmasını istemiyor. Tam tersi, kullanıcı dostu arayüze sahip olan sitelere daha fazla önem veriyor. Ki zaten spam ile mücadele etmek için bundan başka bir çözüm yolu da düşünelemezdi, değil mi?

Web Tasarım SEO

SEO Uyumlu Web Tasarım Çalışması ile sıfırdan yada mevcut sitenizi revize edebiliriz. Profesyonel web sitesi internet dünyasında dijital kimliğinizin olumlu olması için çok önemlidir.

Web tasarımın SEO ile uyumlu olmasında esas amaç, yeni web ve HTML teknolojilerine uyumlu bir şekilde kod yapısının inşa edilmesidir. W3C ve CSS3 uyumlu sitelerin rakiplerinden bir adım daha öne geçtiğini henüz görememiş olsak da, temiz bir kod yapısının Google botları tarafından daha kolay ve hızlı bir şekilde taranacağı konusunda herkes hemfikirdir. Literatüre “SEO uyumlu web sitesi” teriminin girişi de, SEO ve kodlama yapısının bir bütünü teşkil edişinden dolayıdır. Birbirini tamamlayan iki önemli unsur olarak da niteleyebileceğimiz bu etkenlerin verimli bir şekilde inşa edilmesi, özgün ve kaliteli içerikle de perçinlendiği zaman söz konusu internet sitesinin arama motoru sıralamasında ön sıralara yükselmemesi için hiçbir sebep kalmamış olur.