1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Yeniden Gözden Geçirme Talebi

 Başarılı bir gözden geçirme talebi bir cezayı kaldırtabilir. Ücretsiz kontrol listesini indirebilirsiniz.

İÇERİK

Yinelenen İçerikleri Düzenleyin
İçerik kopyalamak, kendi içeriğinizi dahi kopyalamış olsanız sitenizin cezalandırılmasına ve arama motorlarından liste dışı kalmasına sebep olan en yaygın SEO kuralıdır. Ama bunun basit bir çözümü var. Yine bu işlem için de internette bulabileceğiniz test araçlarını kullanarak öncelikle sitenizde tekrar eden, birbirinin aynısı olan içerik olup olmadığını tespit etmelisiniz.
Yineleme hataları genellikle birkaç farklı gurupta olabilir.

Örneğin başlık ve meta etiketi yinelemeleri varsa bunları sayfalara farklı başlıklar ya da farklı meta etiketleri meta açıklamaları girerek giderme imkanınız vardır. Ancak aynı sayfadan birden çok bulunuyorsa, sayfa içeriği yinelenmesi varsa daha farklı metotlar denemeniz gerekir. Bir sayfa yineleniyorsa o sayfaların kopya içerik olarak değerlendirmesinin önüne geçmek için yapmanız gereken link html kodları arasına rel = canonical değerlerini girebilirsiniz. Bu sayede nofollow değeri yaratmış olursunuz ve kopya içerik tehlikesinden kurtulursunuz. Diğer açıdan bir sayfasının birden çk kopyasının web sitenizde yayında olması ve bu sayfaların arama motorları tarafından takibe açık olmasının hiçbir faydası da bulunmuyor. Ayrıca birden çok yineleme var ise bu durumda 301 yönlendirmesine başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

Site Haritasına Özen Gösterin
Bir site haritasının siteniz için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Site haritanız, arama motorlarına sitenizin yapısını ve tüm önemli sayfalarınızın indexlenmesini (follow), derecelendirilmesini (rank) söyler. Temiz ve sık güncellenen bir site haritasının çok belirgin olmayan ancak oldukça önemli faydaları vardır. Sık güncellenen site haritaları sayesinde yeni içeriklerinizi ara motorları daha hızlı indexler ve görünürlüğünüz artar. ayrıca en önemli kısmı, eğer içeriğiniz kopyalanır başka bir yerde kullanılırsa ara motorları içeriğin size ait olduğunu bilecek ve diğerlerini kopya/çalıntı içerik olarak görecektir. Yani içeriğiniz yayınlandığında site haritanız hemen güncellenmez ve yazı indexlenmesi gecikirse sizin yazınızı sizden daha hızlı indexleyen başka bir site arama motorlarının gözünde yazının asıl sahibi olarak algılanacaktır.

Eğer büyük ve sürekli yeni içeriklerin eklendiği bir site ise site haritasını otomatik güncelleyen eklentiler kullanmanız en doğrusu olacaktır. Eğer sağlıklı çalışan bir site map eklentisi ile site haritanızın otomatik güncellenmesini sağlarsanız bu sayede bütün içerikleriniz yeni eklendiğinde anlık olarak arama motorları tarafından indexlenecektir.

Site haritanızı oluşturduktan ve gerekli site haritası güncelleme tekniğinize karar verdikten sonra bir hata denetiminden geçirmeniz faydalıdır. Bunun için Google Webmaster Tools ve Google Search Console kullanabilirsiniz. Google Webmaster Tools hesabınıza girerek menüden “Site Haritaları”nı seçin. Site haritaları sayfasının sağ üst köşesinde EKLE/TEST ET butonunu görebilirsiniz. Buraya site haritanızın linkini yazarak site haritanızı test edip varsa hataları ve hata sayfalarını tespit edebilirsiniz.

Benzer şekilde sitenizi ve sitenizin site haritasını Bing ve Yandex’in sunduğu benzer hizmetlerden yararlanarak test edebilir ve hatasız bir şekilde bu arama motorlarına da yükleyebilirsiniz.

 

TOP