1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Düşük Kaliteli Link Yüzde’si Yüksek Olan Link Profilleri

Sıklıkla siyah şapkalı SEOlar tarafından kullanılan kaynaklardan (blog yorumlar ve forum profilleri gibi) çok sayıda link almak sistemi aldatmaya yönelik bir sinyal olarak değerlendirilir.

Link Kalitesini Değerlendirmek
Link kalitesi online pazarlama yöntemlerinde bir başarı kriteri olarak değerlendirilebilir. Ancak “ne kadar çok link alırsak o kadar iyi” ya da “şu sayının üzerine çıkarsak süper olur” şeklinde değerlendirilmemelidir. Az sayıda link almış olsanız bile kaliteli linkler almak her zaman çok önemlidir. Link alımının değerlendirilmesi için kendinize bir performans limiti belirlemeli ve bu limitin altında kalan linklerin sitenizle bağlantılı olmadığını arama motorlarına bildirmeniz sağlıklı olur. En basit şekliyle, SearchMetrics, Ahrefs ya da Majestic SEO gibi bir link analiz aracı kullanarak linklerinizi bir listede toparlayabilir ve kategorize edebilirsiniz.

Link Kalitesine Etki Eden Diğer Faktörler
Ayrıca link profilinizi doğrudan etkileyen etkenlerden biri de sosyal medyadan aldığınız linklerdir. Sosyal Medya’da yer alan linkler, Web sitelerine göre daha kısıtlı bir kalite faktörüne tabi tutulabilirler; örneğin Facebook ya da Twitter gibi yüksek popülariteye sahip mecralardan aldığınız linklerin düşük kalitede olma ihtimali pek aklımıza gelmez. Bu noktada Sosyal Medya kanalının kendi içindeki değerlendirme kriterleri devreye girer, profilin genel kullanım amacı ve kalitesine göre ön plana çıkması ya da çıkmaması söz konusu olabilir.

Ayrıca link aldığınız Web sitelerinden gelen trafiğin düzenli olarak ölçülmesi de sitenizin başarısını doğrudan etkilemektedir. Web sitenizin aylık trafiğinin büyük bir kısmını aldığınız linklerden sağlıyorsanız, bütün link kaynaklarının belirlediğiniz kriterlere uygun olduğundan emin olmalısınız.

 

TOP