1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

IP Adresinin Spam Olarak İşaretlenmesi

Serverınıza ait IP adresi spam olarak işaretlenmişse, o server üzerindeki tüm siteler zarar görebilir.

Performans & Hız

Web siteniz trafiği çok fazla olan başka bir web sitesi ile aynı ip adresini paylaşıyor olabilir. Eğer paylaşımlı bir sunucu kullanıyorsanız performans açısından bir miktar sorun yaşayabilirsiniz, çünkü hiti yüksek olan site tüm sunucu kaynağını sömürecek, sizin site de kenarda duracaktır. Burada sormamız gereken asıl soru “ Site hızı SEO’yu neden etkiliyor, nasıl etkiliyor?” Bunun sebebi şu, sitenizin hızı site SERP (search engine ranking position) yani arama motoru sıralama konumunu belirler ve etkiler. Şunu aklınızdan çıkarmayın özel ip adresi asla ve asla sitenizin hızlı yüklenceği, çabuk açılacağı anlamına gelmez arkadaşlar.
Güvenlik

Siteniz Google tarafından spam / zararlı site olarak bilinen bir site ile aynı ip adresini paylaşıyor olabilir. Bazı ağ güvenlik yazılımları bu ip adreslerini zararlı olarak belirtebilir ve bu nedenle Google bu ip adresini arama sonuçlarında kullanıcıları korumak amaçlı işaretleyebilir. Bunun sonucunda da siteniz ziyaretçi yüzü görmeyebilir. Çoğu modern internet tarayıcıları, Chrome ve Firefox gibi, zararlı sitelere girdiğinizde “ Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.” uyarısı vermekte. Bu da demek oluyor ki spam ya da zararlı içerik barındıran bir site ile aynı sunucuyu paylaşıyorsak kurunun yanında yanan yaş olmayı göze almış oluyoruz.
Site İP Adresi ve SEO Üzerindeki Etkisi

Eğer bir seo danışmanı size SEO için ip adresini değiştirmeniz gerekiyor diyorsa, yapmanız gerekn ilk iş o SEO danışmanını değiştirmektir. Paylaştığınız siteler spam içerik barındırmıyorsa ve sizin site hızınızı etkileyecek kadar, yani normalde 5 saniyede açılan siteniz diğer site yüzünden 45 saniyede açılmıyorsa bunun bir önemi yok.

 

TOP