1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Bağlantılı Linkleri Gizlemek

Bağlantılı Linkleri gizlemeye çalışırken çok ileri gitmek(özellikle perdeleme yöntemiyle)cezaya sebep olabilir.

 

PHP Uzantısını Gizleme

Sitenizin link uzantısı .php ise bunu indirip içindeki .htaccess dosyasını ftp sunucunuza atın ve sitenizdeki linklerin uzantısından .php uzantısını silin. Artık urlleriniz siteniz.com/link.php yerine siteniz.com/link şeklinde olacaktır

 

.HTML Uzansını Gizleme

Uzantınız .html ise gizlemek için aşağıdaki rardan htaccess dosyasını çıkartıp sunucunuza atın ve sitedeki linklerin uzantısındaki .html yi topluca silin. Bu şekilde linkleriniz siteniz.com/url.html yerine siteniz.com/url şeklinde olacaktır

Gizleme (Cloaking) Yöntemi, kullanıcıya ve arama motorlarına farklı içerik göstermek ile alakalı olarak kullanılan terimdir. Kullanıcıları kandırma amacı taşıdığından yahut bu amaç ile hareket edilmese bile, kullanıcılar ile arama motorlarının gördükleri sayfalar farklı olduğundan Google Kalite Yönergelerini ihlal etmektedir.

En basit ve uyulması gereken kural şudur: Kullanıcı (ziyaretçi) ne görüyorsa, arama motorları da sitenizi taradığında onu görmelidir, ayrıca kullanıcı sayfaya girdiğinde sayfada gerçekten de kullanıcının gördüğü kadar materyal olmalıdır.

Örneğin, bir linki display:none etiketi ile gömmek ya da bir linkin rengini arka plan rengi ile aynı yapıp görünürlüğünü engellemek de gizleme yöntemine örnektir ve zararlıdır.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün, bir metni, linki, görseli sayfayı kullanıcı ziyaret ettiğinde göremeyeceği şekilde yerleştirmek de buna örnektir.

Gizleme en çok hacklink ile kendi sitelerine backlink sağlamaya çalışanlar tarafından kullanılır. Sitenize giren saldırgan, sitenizden link almak için sitenize kendi linkini ekler ve sizin bunu fark edip kaldırmamanız için de bunu bir şekilde gizler. Böyle durumlarda her ne kadar suçlu karşı taraf olsa da yeterli güvenlikli bir web sitesi yapmadığınız için sorumluluk yine sizdedir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Saldırıya uğramış içerik

Gizleme yöntemi hakkında bilmeniz gerekenler bu kadar ve hatırlamanız gereken konu da şu: Kullanıcılarınıza ne sunuyorsanız, arama motorlarına da aynı içerikleri sunun. Böylelikle arama sonuçlarına etki etmemiş, kullanıcılarınızı ya da arama motorlarını kandırmamış ve dolayısıyla sitenizin güvenilirliliğini sarsmamış olursunuz.

TOP