1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Facebook Paylaşımları

Facebook’da SEO odaklı paylaşım nasıl yapılır ?
Kaliteli, verimli, eğitici, bilgi veren bir içerik insanlar tarafından sosyal ağlarda, forumlarda, internet sitelerinde paylaşılır. Google örümcekleri ise bu mantığa dayalı olarak internette taramalar yaparken sık karşılaştıkları linkleri önemli olarak algılayarak üst sıralara taşımaktadır. Bizlerde Facebook paylaşımları yaparken daha fazla botla karşılaşmayı hedefleyeceğiz.

İlk olarak paylaşılan link hedef kelimemizi içeren bir açıklama ile paylaşılmalıdır. Örnek verecek olursak “Bayan Parfümleri” kelimesini hedef alarak ilerleyelim, açıklamada sadece bu kelimeleri hedef alarak paylaşım yaptığımızda açıklayıcı olmaz ve kullanıcıların dikkatini çekmez. Kelime seçimini özenle yapmanızı tavsiye ederiz, örnek üzerinden yeni bir alternatif bulalım daha açıklayıcı olmalı ancak bağlantılı aranma hacmi olan cümle ” En iyi bayan parfümleri” kullanılabilir. Hem kullanıcıların dikkatini çekmemizi sağlayacaktır hemde içeriğimiz için alternatif bir hedef kitle oluşturacaktır.

Açıklama Facebook paylaşımlarındaki en önemli etkendir. Google, index alırken bu açıklamayı başlık olarak seçecektir.

İkinci etken, kullanılan öne çıkarılmış görseldir. Gönderi erişiminin artmasıyla beraber birçok Facebook kullanıcısı görecektir ve ilk dikkatlerini çeken unsur kullanılan resim olacaktır. Görsel olarak kullanıcılara hitap ederseniz sitelerin marka değeri kazanması kolaylaştırır.

Üçüncü etken, paylaşım yapılan Facebook sayfasının kalitesi, otoritesi ve içeriğiniz ile ilgili olması, İnternet sitelerinin belli bir oranda otoriteye sahip olduğu gibi sayfalarından kısmi değerleri bulunmaktadır. Bu sayfalarda bireysel olarak index alıp yaptığı paylaşım ve içeriklerine bakılarak ne ile alakalı oldukları tespit edilip Google dizinlerine eklenmektedir. Yani yükselmek istediğimiz kelime “Bayan Parfümleri” ise paylaşımın parfümlerle ilgili bir sayfada yapılması bize daha fazla katkı sağlayacaktır ayrıca hedef odaklı trafik alırsınız.

Eğer sitenize ait bir sayfanız varsa ancak yeterli kişiye erişim sağlamayacağını düşünmüyorsanız “Gönderiyi öne çıkar” seçeneğini kullanarak daha fazla kişiye ulaşıp, daha fazla index almasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak görsel bir örnek ve açıklama ile Facebook konusunu toparlayalım;

 

Özellikle hiç çalışma yapılmamış bir Facebook gönderisini örnek aldık, sadece sayfamızda bir açıklama ile paylaşım yapılmış, Google index alarak gönderiyi “Google phantom 3 geliyor” kelimesinde ilk sırada yer verirken bizi üçüncü sırada çıkardı. Peki neden ilk sırada yer alamadık ? Bu noktada iki farklı etkenden dolayı sitemiz ilk sırada yer almadı.

1- Aradığımız anahtar kelimelerin sitemizde bulunan makalede yer almaması, yani “geliyor” kelimesini eklememiz Facebook gönderisinin daha hedef odaklı olduğunu gösterdiği için ilk sırada ona yer verdi. Eğer “Google phantom 3 “ kelimesi ile Türkçe sıralamalara bakarsanız anahtar kelime tam olarak geçtiği için sitemizin daha üst sırada olduğunu görebilirsiniz.

2- Çalışma yapılmadı, gönderi öne çıkartılıp yönlendirme olarak hit almadığı için 3. sırada kalmamıza neden oldu. Eğer belli bir kullanıcı sayısı gönderi üzerinden sitemize yönlenmiş olsaydı, tam anahtar kelimeler olmadan Google asıl bilgi orada diyerek ilk sırada bize yer verebilirdi.

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP