1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Facebook Beğenilerinin Sayısı

Google, Facebok hesaplarının çoğunu göremiyor olsa da, bir sayfanın aldığı Facebook beğenilerinin sayısını zayıf da olsa bir yükselme sinyali olarak değerlendirmekte.

 

1 – Sosyal Medya Arama Sonuçlarını Etkiliyor veya Etkilemiyor Olabilir

 

Özellikle içerik pazarlama çalışmaları ile ilgilenen birçok web site, içeriklerini yayınladıktan sonra bu çalışmaları sosyal medya araçları üzerinden takipçilerine duyuruyor.

Peki bu çalışmanın SEO açısından herhangi bir avantajı var mı?

Bu konuda, Google ile otorite sahibi birçok dijital pazarlama uzmanının görüşleri birbiriyle çelişiyor. Örneğin, dijital pazarlama ve SEO konularında dünyaca bilinen Neil Patel’e göre sosyal medya SEO nun yeni yüzü.

Seosozluk ekibi olarak biz, sosyal medya çalışmalarının SEO üzerinde etkilerinin, dolaylı da olsa, olduğunu düşünüyoruz. Yani sosyal medyada paylaştığınız bir link, birçok kullanıcı tarafından paylaşılıyor, tıklanıyor ve beğeniliyorsa, bu sizin sayfanızı arama motoru sonuçlarında üst sıralara taşıyabilir. Burada dolaylı derken anlatmak istediğim, kullanıcıların sayfanıza geldikten sonraki davranışlarıdır. Yani çok beğenilen bir paylaşım, beraberinde birçok kullanıcının sitenize yönelmesini sağlıyorsa, bu durum SEO durumunuzu da olumlu etkileyecektir.

2 –Sosyal Medya Profilleri

Sosyal medya paylaşımları, arama motoru sonuçlarını etkiliyor veya etkilemiyor olabilir ancak sosyal profillerimiz kesinlikle arama motoru sonuçlarını etkilemektedir.

seosozluk-sosyal-medya

Sosyal medya profilleri, normal web sitelere oranla çok daha sıcak bir ortam yaratmaktadır. Dolayısıyla arama motorlarındaki bu listelemenin yardımıyla, web siteniz ile müşterileriniz arasındaki buzları eritebilirsiniz.

Sonuç olarak, hiç şüphesiz, sosyal medya profilleri hem Google hem de kullanıcılar için oldukça önemli. Arama motorlarında listelenen sosyal medya hesapları ile işletmenizin eğlenceli yüzünü müşterilerinize gösterebilirsiniz ve doğal yollarla kazandığınız bu etkileşim, bir süre sonra SEO durumunuzu da olumlu etkileyecektir.

3 – Sosyal Medya Kanalları da Aslında Birer Arama Motorudur

Ülkemizde sosyal medya araçlarının kullanım oranları nerdeyse tüm Avrupa ülkelerinin üzerinde. Bu konudaki namımız dünya çapında diyebiliriz sanırım ?

Durum böyle olunca insanların da sosyal medya araçlarını adeta birer arama motoru gibi kullanmaları oldukça doğal.

sosyal-medya-bir-arama-motorudur

Durum Twitter, Pinterest, Instagram, Google+ veya Youtube için de geçerli. Özellikle son yılların popüler kullanımı hashtagler ile artık içeriklerimiz sosyal medya üzerinden çok daha rahat bulunabiliyor.

Not: Facebook, 2010 yılında günde ortalama Facebook’ta 1 milyar aramanın gerçekleştiğini iletti. Günde 1 milyar!!!

Özetle, artık şirketler arama motorunu sadece Google, Yandex veya Bing olarak görmemeli, sosyal medya aramalarında da görünürlülüğü arttırma çalışmaları yapmalıdır.

4 - Gelecek

Google’ın algoritmalarında yaptığı değişiklikleri saymaya kalksak, sayfalarca madde çıkar herhalde. Bu arada sadece yaptığı geliştirmelerden bahsetmiyorum, yapıp geri aldıkları dahil…

Bunun en iyi örneği “authorship markup”. Hani Google arama sonuçlarında yazarın resmini gördüğümüz zamanlar…Google bu rich snippet’tan pat diye vazgeçti ancak şu an kulislerde authorship markup’ın geri döneceği konuşulmaya başlandı bile…

 

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP