1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Görsel Sonuçları:

Google görsel sonuçlardaki organik sıralamamızı, genellikle Google Görsel Aramaları içinde kullanır.

Görseller kullanıcılarla etkileşim içinde olmanın en verimli yollarından biri. Peki görselleri doğru kullanıyor muyuz? Kullanıcılar bir görseli gördüklerinde ne ifade ettiğini bir bakışta anlayabiliyorlar. Peki arama motorlarının bir fikri oluyor mu? Çoğu durumda bu mümkün değil. Ancak arama motorlarına yardımcı olmamız ve bu sayede sitemizin SEO performansını arttırmamız mümkün. Bu yazımızda sitenizdeki görselleri optimize ederek Google görsel aramalarında ve site üstü SEO noktasında nasıl daha iyi performans gösterebileceğinizden bahsettik.

Görseller en etkili iletişim araçlarıdır. Bir cümle ile bir fotoğraf arasında çok fazla iletişim farkı olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar görsel kullanımının yazıyı desteklediğini, bazı durumlarda yazıdan daha iyi bir tercih olabileceğini göstermektedir. Örneğin artık kısa cümleler kurduğumuz günümüzde sosyal medyada uzun uzadıya yazılan yazıların okunma oranları düşük. Ayrıca karakter sınırlaması getirilen platformlar da var, bu yüzden bir defada uzun cümleler kurmak pek mümkün değil. Bu yüzden görsel kullanım oranının arttığını ve görselle birlikte yapılan paylaşımların daha çok dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Yani genel olarak kullanıcılar “o an” uzun yazıları okumak yerine görsellere göz atmayı tercih ediyorlar. Uzun bir yazının okunması taleple birlikte mümkün olabiliyor diyebiliriz.

görsel ve yazı

Tabi bu durum yazılarınızı kısaltmanız ya da hiç yazmadan sadece görsel kullanmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece yazı yazıyor olsanız bile, araya birkaç görsel serpiştirmeniz çok sağlıklı olacaktır. Böylece okuyucularınıza kısa bir mola verme şansı tanırsınız, ayrıca yazılarınızın gereğinden fazla uzamasını önlemek için, uzun uzadıya anlatılması gereken bir konuyu bir fotoğrafla göstermeniz çok daha iyi bir seçim olacaktır. Bazen de sadece destekleyici unsur olması için görsel kullanılabilir, seçim tamamiyle size kalmış.

 

TOP