1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

DMOZ’a (Açık Dizin Projesi) Kayıtlı Olmak

Dmoz Kaydı Nasıl Yapılır?
Directory Mozilla adıyla da bilinen Dmoz, 5 milyon kayıtlı site, 100 bine yakın editör ve 1 milyondan fazla kategoriyle birlikte, geniş kapsamlı bir açık dizin projesidir. Birçok insanın merakla dile getirdiği Dmoz kayıt işlemlerini en iyi şekilde aktarmaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. 1988 yılında ortaya çıkan bu projenin sahip Netscape’tir. Adında Moziila geçmesiyle birlikte, Dmoz’un Mozilla ve Mozilla Vakıflarıyla hiçbir bağlantısı bulunmaktadır. Host edildiği ise ‘’ Netscape Communication Corporation’’ olmaktadır.

Açık kaynaklı bir dizin projesi olan Dmoz, gönüllük esasına dayalı bir çalışma prensibiyle hizmet etmektedir. İçeriği görüntülemeniz veya site eklemesi yapmanız durumunda hiçbir ücret ödenmemektedir. AOL, AltaVista ve Google gibi farklı arama motorları Dmoz dizinini direkt olarak izlemektedir. Bu oluşumun, özgür bir lisansla yayınlanması ODP verilerini kullanmayı gerektirmektedir.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler
Dmoz’a Nasıl Kayıt Yapılır?
Dmoz’da Nasıl Editör Olunmaktadır?
Websiteniz Dmoz’da Neden Yer Almalıdır?
Dmoz’a Nasıl Kayıt Yapılır?
Dmoz platformunun bu denli başarılı olmasının en büyük nedeni, her siteyi kolaylıkla kabul etmemesinden kaynaklanmasıdır. Sitenizi kayıt altına almadan önce Dmoz resmi sitesindeki açıklamaları okumalı ve bu doğrultuda tercihlerde bulunmalısınız. Ekleyeceğiniz sitenin yasa dışı, problemli, spam içeriğe sahip, warez, kullanılmayan, başka sitelere aktarım yapan ve kalitesiz olmaması gerekiyor. Dmoz’a site ekleme konusundaki en değerli nokta ise, en doğru kategori altında başvuru ve kayıt yapılmasıdır. Türkçe içeriğe sahip bir sitenin, kendi dilindeki kategorilerin içerisinde yer alması gerekmektedir. Detaylı bir inceleme gerçekleştirmeli ve alt kategorileri kontrol etmelisiniz. Açıklama ve başlık doldurmadan önce bu önerilerimize kulak vermelisiniz:

Web sitenizin hangi kategoride bulunduğunu ve farklı sitelerden olan farkını abartmaksızın ve reklam cümlesi barındırmadan açıklamalısınız.

Şahsi fikirler ve kişisel görüşlere yer vermemelisiniz.

En fazla 25 ile 30 kelime arası özet bir cümle yazmalısınız.

Duyguları belirtmek için noktalama işaretleri kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Bilinmeyen kısaltmalardan kaçınmalısınız.

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP