1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Link Alınan Sayfanın PR’ı(PageRank):

Link alınan sayfanın PageRank’i önemli bir sıralama kriteridir.

Öncelikle terminolojik olarak PageRank yani Sayfa Değeri veya Sayfa Popülerliği nedir onu açıklayalım; PageRank sistemi Google tarafından, sitelerin birbirleriyle olan ilişkisini, önemlerini yani popülerliliğini belirlemek için kullanılan “0” ile “10” arasında bir değerdir. Asıl olarak A sitesinin B sitesine verdiği link sayesinde B sitesinin A sitesinde gelen ziyaretçiler tarafından ilgi göreceği, alakalı olduğu ve ziyaret edileceği mantığını temel almaktadır. Bu yapıya göre A sayfası B sayfasının PageRank değerini yükseltmiş olacaktır. Bu noktada link veren sitenin PR değerinin yüksek olması, bu sitenin diğer sitelerden de link alıyor olması, kalitesi ve benzeri bir çok etken rol oynamaktadır.

En son Google güncellemesi ile PageRank sayısı artık son kullanıcıya gözükecek bir değer olmaktan çıkmıştır!
PageRank‘in matematiksel değeri ise şu şekildedir; PR(B) = (1-d) + d x ( PR(A1) / N(A1) + … + PR(An) / N(An) ) PageRank adından da anlaşılacağı üzere sitenen tamamına verilen bir değer değildir ve sayfalara verilmektedir. Semsector.com sitesinde olduğu gibi AnaSayfa’nın PR değeri 1 olmasına rağmen alt sayfaların hatta “İletişim” sayfası bile PR 3 değerinde olabilir.
İnternetin bu link yaratma ortamını kullanan Google, sitelerin arama sorgularında üst sıralarda gösterilmesinde kullandığı algoritmasında PageRank değeri, onlarca diğer veriden sadece bir tanesidir ve her geçen gün değerini yitirmektedir. Yani PageRank değeri sıralamayı doğrudan etkileyen bir veri değildir. Google sorgularında PR‘ı sıfır olan bir sayfa bile PR‘ı beş olan sayfanın üstünde çıkabilir. 

PageRank Neden Sıfır “0” Olur? Neden Yükselmez?
Yeni açılan sitelerde, Google tarafından filtrelenen konuları içeren bazı sitelerde, link tarlası ve aşırı şekilde backlink alan sitelerde, yeteri kadar kaliteli veya ilgili link almamış sitelerde PageRank değeri düşük olabilir. Ayrıca daha önce PageRank değeri yükselmiş olan site ve sayfalar popülerliliğini yitirdiği, ilgili konu ve kelimelerdeki rekabette geri kaldığı veya Google tarafından zaralı görülen site uygulamaları yaptığı takdirde bu PageRank değerlerini yitirebilirler.

PageRank Yükseltmek İçin Neler Yapılmalıdır?
İnternette bu soruyu aratıp bulacağınız sayfalarda doğru veya yanlış hatta bir çoğu kopyala yapıştır olan yazı bulabilirsiniz. Yukarıdaki videoda da söylendiği gibi sitenizin ne kadar güncel olduğu veya özgün yazı bulundurduğu PageRank değeri ile doğrudan bağlantılı değildir.

Ayrıca link verilen sitenin sayfanın alaka düzeyi, kalitesinin yanı sıra “do-follow, ancher text, etiket vs.” gibi link verme şeklide son derece önemlidir.
Elbette PageRank değerinizi yükseltmek amacıyla sitenize link elde etmek için backlink çalışması yapmak, link satın almak, forum & bloglarda alakasız konular içerisinden veya yorumlar üzerinden link kazanmaya çalışmak beklediğiniz sonuçları getirmeyecek hatta olumsuz olarak size geri dönecektir. Aynı yazıların öznesini zarfını değiştirip tekrar yazmak yerine, kullanıcılarınızın ilgisini çekecek içerikler, dolu bilgiler, daha önce söylenmemiş yeni yazılar yazdığınız vakit, sitenize gelenlerde bu sayfanızı beğenip paylaşabilir veya alıntı yapıp link verebilir. Böylece PageRank değerinizde bir sonraki güncellemede yükselebilir.
Buradan da anlıyoruz ki özellikle G+ sayfaları olmak üzere sosyal medya hem PageRank hem de SEO ile doğrudan alakalı ve ger geçen gün önemini artırmaktadır. Bunun yanında, sadece dış linkler değil siteniz içerisindede önem verdiğiniz sayfalara hiyerarşik bir biçimde link vermenizde önemlidir. Sitenizin tamamı için Google Web Yöneticisi Yönergeleri sayfasını ziyaret ederek, yapmanız gerekenleri inceleyebilirsiniz. Sonuç olarak PageRank değeri aynı Alexa değerinde olduğu gibi sadece link alım satımı yapanlar tarafından hala büyük rağbet gören aslında tam da bu sebepten dolayı Google tarafından arka planda bırakılmış bir veriden başka birşey değildir.

 

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP