1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Alt Etiket (Görsel Linkler için)

Alt metin, ana metinin görsel bir versiyonudur.

Alt Etiketi Nedir?

Alt etiketi görsellerin sayfaya eklendikten sonra sahip oldukları HTML kodunda yer alan bir niteliktir. Bir görseli yüklerken alt etiket belirlemeniz söz konusu değildir. Ancak sayfaya ekleme sırasında içerik yönetim sisteminizin imkanları doğrultusunda alt etiket belirleme yoluna gidebilirsiniz veya bunu doğrudan HTML kodu üzerinden halledebilirsiniz.

Konumuz büyük ölçüde WordPress içerik yönetim sistemi üzerinden ilerleyeceği için bu konuda daha net bilgi verilebilir. Bir görseli yazı editörü içerisine doğrudan eklediğiniz zaman alt etiketi otomatik olarak boş kalır ve yazı editöründeki “Metin” kısmına girip görsel için belirlenen kodu bulduğunuz zaman alt etiketini buradan düzenleyebilirsiniz.

Alt etiketi, söz konusu görselin ne olduğunu ve sayfa içerisindeki fonksiyonunu belirtir. Bu sebepten ötürü, görselin kullanıldığı alan ve çevresindeki metin arasında bir bağ kuracak şekilde alt etiketini düzenlemeniz çok daha doğru olacaktır. Alt etiketi ekran okuyucuları ve görme engelli insanlar için kullanılan önemli bir niteliktir. Teknik olarak ise arama motoru tarayıcıları tarafından okunabilen bir alandır.

Başlık Etiketi Nedir?

Görsel başlığı veya başlık etiketi, bir görsel hakkında doğrudan bilgi veren ve yer aldığı sayfada fare imleci görselin üzerine getirildiği zaman ortaya çıkan bilgidir. Bu nedenle harekete geçirici mesajlar genel olarak görsel başlığına eklenmektedir. Bu etiketin kullanım durumu isteğe bağlıdır ve alt etiketi kadar fonksiyonu geniş bir etiket değildir.

Sayfada yer alan görselin ekstra harekete geçirici mesaj içermesini istiyorsanız görsel başlığını iyileştirmeyi düşünebilirsiniz. Çok büyük etkilere sahip olacağını düşünmeseniz bile yeri geldiğinde başlık etiketinin işe yarar sonuçlar sunduğunu görebilirsiniz. Ancak boş bırakmanız durumunda çok bir şey kaybetmiş olmazsınız.

Alt etiketi mutlaka iyileştirmeniz gereken bir niteliktir. Sadece arama motorları açısından değil aynı zamanda görme engelli insanlar için sitenizde bu düzenlemeyi yapmalısınız. Bununla birlikte görsel başlığı veya başlık etiketi iyileştirilmesi şart olan bir nitelik değildir. Bunu es geçseniz bile çok büyük bir sorun teşkil etmeyecektir.

Alt Etiketinin SEO Açısından Önemi

Alt etiketinin neden önemli olduğunu Google’ın kendi açıklamasından dahi öğrenebilirsiniz. Google site yöneticilerine “mükemmel alt metinleri” oluşturmaları yönünde bir tavsiyede bulunmaktadır. Bunun bir getirisi olarak Google’ın alt etiketinde belirtilen bilgilere değer verdiğini düşünebilirsiniz.

Her ne kadar sayfaya görsel yerleştirerek gereken ilgiyi oluşturduğunuzu düşünseniz bile işe arama motorları açısından da bakmalısınız. Arama motorları görselleri tanımlarken alt etiketinde belirtilen bilgilerden yararlanır. Bu nedenle alt etiketi ve SEO arasında önemli bir bağ bulunmaktadır.

Alt etiketi SEO açısından çok değerli olduğu için bazı site yöneticileri bu durumu kötüye kullanmaktadırlar. Alt etiketinde yer alan metnin içerisini anahtar kelimelerle doldurma yoluna giderek daha fazla ziyaretçi almaya çalışmaktadırlar. Bu yanlış bir uygulamadır ve sonuçları arama motoru sonuç sayfasında gerilere doğru gitmek dahi olabilir.

Alt etiketini düzenlerken olabildiğince bağlamsal bilgi sunmalısınız. Bunun anlamı uzun ve açıklayıcı bilgilere yer verme şansınızın olduğudur. Tanımlayıcı bilgiler verdiğiniz sürece alt etiketini ve yeri geldiğinde başlık etiketini en uygun şekilde kullanabilirsiniz.

WordPress’te Alt Etiketinin İyileştirilmesi

WordPress kullanan bir site yöneticisiyseniz işiniz oldukça kolaydır. Seçmiş olduğunuz görseli siteye yükledikten hemen sonra alt etiketi için gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak gelişmiş seçenekler arasından başlık etiketini de düzenleyebilirsiniz.

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP