1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Link Alınan Kaynak Domainlerin Sayısı

SEOMoz’un aşağıdaki grafiğinde görüldü üzere link alınan domainlerin sayısı, Google algoritmasındaki en önemli sıralama kriterlerinden biridir. (alt-yatay- eksen SERP sıralamasını gösterir)

Linking Roor Domains

Link Alınan Domainin Yaşı: Eski domainlerden alınan baclinkler yeni domainlere oranla daha güçlü olabilir.

Link Alınan Kaynak Domainlerin Sayısı: Link alınan domainlerin sayısı, Google algoritmasındaki en önemli sıralama kriterlerinden biridir.

Farklı C-Sınıf IP’lerden Alınan Linklerin Sayısı: Farklı c sınıfı IP’lerden alınan linkler sayesinde link alabileceğiniz daha geniş bir site havuzuna sahip olabilirsiniz.

Link Alınan Sayfaların Sayısı: Link alınan sayfaların sayısı – bazıları aynı domain adresinden geliyor bile olsa- bir sıralama kriteridir.

Alt Etiket (Görsel Linkler için): Alt metin, ana metinin görsel bir versiyonudur.

edu ya da .gov Uzantılı Sitelerden Alınan Linkler: Matt Cutts’a göre TLD bir sitenin önemini belirleyen bir kriter değildir. Ama yine de SEO uzmanının .gov ve .edu uzantılarının algoritmada özel bir yeri olduğunu unutmaması lazım.

Link Alınan Sayfanın PR’ı(PageRank): Link alınan sayfanın PageRank’i önemli bir sıralama kriteridir.

Link Alınan Domainin Güvenilirliği (authority): Bir linkin önemini tayin ederken link alınan sitenin güvenilirliği bağımsız bir rol oynayabilir. (örneğin anasayfası PR’ı 3 olan bir sitenin PR’ı 2 olan bir sayfasından alınan link, PR’si 8 olan Yale.edu sitesindeki PR’ı 2 olan bir sayfadan alınan link kadar değerli olmayabilir.

Rakiplerden Alınan Linkler: Arama motorunda aynı anahtar kelime sıralamasında konumlanmış başka sayfalardan link almak, o anahtar kelimede sayfanın pozisyon alması için daha önemli olabilir.

Link Alınan Sayfanı Sosyal Paylaşım Oranı: Sayfalarının sosyal paylaşım sayıları linkin değerine etki edebilir.

Kötü Çevrelerden Alınan Linkler: “Kötü çevrelerden” alınan linkler sitenize zarar verebilir.

Kullanıcı Yorumları: Kullanıcı yorumları beyaz şapka SEO kampanyalarının (white hat SEO campaign) bir konusu olsa da, aynı sayfada yer alan bir link kadar değerli olmayabilir.

Sayfanın Yer Aldığı Anasayfa Domainine Verilen Linkler: Atıfta bulunulan bir sitenin anasayfasına link vermek, bir sitenin ve dolayısıyla linkin ağırlığını değerlendirmede önemli bir rol oynayabilir.

Takip edilmeyen Linkler: SEO’nun en tartışmalı konularından birisidir. Bu konuda Google’ın resmi yaklaşımı şudur: “Genellikle onları takip etmeyiz” Bu demektir ki en azından bazı durumlarda takip ediyorlar... Takip edilmeyen linklerin belli bir yüzde de olması, doğal ve doğal olmayan link profillerinin saptanabilmesi için bir gösterge olabilir.

Link Tiplerinin Çeşitliliği: Linklerinizin çok büyük oranda tek bir kaynak çeşidinden gelmesi (örneğin forum profilleri, blog yorumları) webspam işareti olarak değerlendirilebilir. Bunun yanında çeşitli kaynaklardan gelen linkler doğal bir link profilinin göstergesidir.

“Sponsorlu Linkler” Ya da Linkin Yanında Yer Alan Diğer Sıfatlar: “Sponsorlu”, link ortağı” ve “sponsorlu link” gibi kelimer linkin değerini düşürür.

İçeriksel Linkler: Bir sayfanın içeriğine iliştirilmiş linkler, boş bir sayfada ya da sayfanın herhangi bir kısmında yer alan linklere göre daha güçlü olarak nitelendirilir.

Sayfaya Aşırı 301 Yönlendirmesi: 301 yönlendirmelerinden gelen linkler Webmaster Yardım Videosu’na göre PR’ı biraz düşürür.

Baclink Ana (Anchor) Metni: Google’ın orijinal algoritmasının şu tanımında belirtildiği gibi: “Ana metinler, genellikle web sayfaları hakkında web sayfalarının kendisinde bulunandan daha özenli bilgilere sağlarlar.” Belli ki, şu an eskiye kıyasla daha az önemli bir konumdadır (bir webspam sinyali gibi bile algılanabilir). Ama yinede küçük dozlarda da olsa güçlü ilgililik sinyali yollamaya devam etmektedir.

İç Linkin Ana Metni: Her ne kadar backlinkin ana metninden daha farklı bir ağırlıkta olsa da, iç linkin ana metni de bir başka ilgililik sinyalidir.

Link Başlık Niteliği: Link başlığı, (Bir linkin üzerine geldiğinizde görünen metin) zayıf da olsa bir ilgililik sinyali olarak kullanılır.

Ülke TLD’si İçeren Domain(Top Level Domain-uzantı): Ülkelerin uzantılarına sahip üst seviyedeki belli başlı sitelerden link almak (.de, .cn, .co.uk gibi) o ülkede sıralamada yükselmenizi sağlayabilir.

Linkin Metin İçindeki Yeri: Bir içeriğin baş kısmında yer alan linkler, içeriğin son kısmında olan linklere göre az da olsa avantaj sağlayabilirler.
Linkin Sayfadaki Yeri: Linkin sayfanın neresinde olduğu önemlidir. Genelikle sayfa içeriğine eklenmiş linkler sayfanın alt ya da yan tarafına eklenmiş linklerden daha güçlüdür.

Link Alınan Domainin İlgililiği: Benzer bir siteden alınan link, tamamıyla ilgisiz bir siteden alınan bir linkten kesinlikle daha kuvvetli olacaktır. Bu yüzden effective SEO strategy (etkili SEO stratejileri) günümüzde ilgili link almak üzerine yoğunlaşmışlardır.

Sayfa Seviye Bağlantısı: Hilltop Algoritması’na göre sayfanın içeriğiyle son derece bağlantılı bir sayfadan alınan link, ilgisiz bir sayfadan alınan linke göre daha güçlü olacaktır.

Link’in İçerdiği Metnin Anafikri: Google muhtemelen sitenize yönlenen linkin bir tavsiye, ya da olumsuz bir eleştiri olup olmadığını anlayabilmektedir. Olumlu düşünceler içeren siteler daha ağır basacaktır.

Anahtar Kelimenin Başlıkta Yer Alması: Google sayfanızın anahtar kelimesini içeren sayfalardan link almanıza daha sıcak bakar.

Pozitif Link Hızı: Pozitif link hızı olan bir site genelikle SERP’te (arama motoru sonuç pozisyonu) yükselme alır.

Negatif Link Hızı: Negatif link hızı popülerliği düşüren bir sinyal olduğu için genellikle sıralamadaki yeri düşürebilir.

Merkezi Bağlantılı (Hub) Sayfalardan Alınan Linkler: Aaron Wall’a göre bazı konularda en üst kaynak(ya da hub-merkezi bağlantılı) olarak değerlendirilen sayfalardan link alınması özel olarak değerlendirilir.

Otorite Sitelerden Alınan Linkler: “Otorite Site” olarak değerlendirilen bir siteden alınan link, küçük ölçekli bir siteden daha çok fayda sağlayacaktır.

Wikipedia Sayfalarından alınan Linkler: Linkler nofollow (görünmeyen) olsa bile pek çok kişi, Wikipedia’dan link almanın az da olsa arama motorlarının gözünde güven ve otoriteyi artırıcı etkisi olduğunu düşünmekteler.

Co-Occurences (Görüntülenmeler arasındaki bağ): Backlinklerinizin etrafında görünen kelimeler Google’ın sayfanın konusunu saptamasına yardımcı olur.

Backlinkin Yaşı: Bir Google patentine göre eski linklerin, yeni tarihli linklere göre daha fazla sıralama gücü vardır.

Gerçek Sitelerden Gelen Linkler vs. Splogs: Blog networklarının bu kadar çok yayılmasına bağlı olarak Google “gerçek sitelerden” gelen linklere, sahte bloglara kıyasla daha fazla ağırlık vermektedir. Google Bu ikisini ayırt edebilmek için marka ve kullanıcı etkileşimli sinyalleri kullanmaktadır.

Doğal Link Profili: “Doğal” link profiline sahip bir site daha yukarıda sıralanacak ve güncellemeler karşısında daha istikrarlı duruş sergileyecektir.

Karşılıklı Linkler: Google’ın Link Şeması sayfasında “Aşırı ölçüde link değiş-tokuşundan” kaçınılması gerektiğini belirtilmektedir.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik Linkleri: Google kullanıcı tarafından oluşturulmuş linkleri (UGC) site sahibinin linklerinden ayırt edebilmektedir. Örneğin, WordPress.com’da yer alan bir haber linkinin değerinin, sayfadaki bir kullanıcı yorumundan farklı olduğunu bilmekteler.

301’den Gelen Linkler: 301 yönlendirmelerinden gelen linkler, direkt linklerle kıyaslandığında biraz daha etkilerini kaybedebilirler. Bununla birlikte Matt Cutts’a göre 301’den yönlendirilen bir linkin, direkt linkten pek farkı yoktur.

Schema.org Mikroformatları: Mikroformatları destekleyen sayfalar, desteklemeyenlere göre üst sıralarda konumlanabilir. Bu direkt bir yükselme şeklinde de olabilir ya da mikroformatlı sitelerin daha yüksek SERP CTR (arama motoru sonuç pozisyonu-SERP tıklama oranı-CTR)olmasından dolayı da gerçekleşebilir.

DMOZ’a (Açık Dizin Projesi) Kayıtlı Olmak: Pek çok kişiye göre Google DMOZ kayıtlı siteler Google’ın gözünde az da olsa ekstra güven kazanmakta.

Yahoo! Dizinine Kayıtlı Olma: Uzun zamandır siteleri katalogladığını düşündüğümüzde Yahoo! dizinide algoritmada özel bir yere sahip olabilir.

Sayfadaki Dışarı Giden Linklerin Sayısı: PageRank Yüzlerce dışarı giden linke sahip bir sayfada yer alan bir link, birkaç dış linki olan bir sayfaya göre daha az PageRank sağlar.

Forum Profili Linkleri: Endütriyel seviyede spam yapılmasından dolayı, Google forum profillerinden gelen linklerin değerini büyük ölçüde düşürebilir.

Link Alınan İçeriğin Toplam Kelime Sayısı: 1000 kelimeli bir gönderiden alınan link, içinde 25 kelimelik bir yazı içeren bir linkten daha değerlidir.

Link Alınan İçeriğin Kalitesi: Zayıf ya da kısa içerikli linkler, iyi yazılmış, multimedya ile zenginleştirilmiş içeriğe sahip linklere kıyasla daha az değer katacaktır.

Sitewide (Sitenin tüm sayfalarında görünen) Linkler: Matt Cutts sitewide linklerin tek bir linkmiş gibi “sıkıştırıldığını” kabul etti.

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP