1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Google Analytics’in ve Google Webmaster Tools’un kullanımı

Google Analytics Google’ın ücretsiz raporlama, istatistik aracıdır. (Aylık sayfa gösterimi 5 milyona kadar ücretsiz kullanılabilir) Bir internet siteniz var ve ziyaretçilerinizi daha iyi tanımak istiyorsunuz o zaman yapmanız gereken ilk şey bir Google Analytics hesabı açmak olmalı. Google Analytics ile sitenizin ziyaretçi sayıları, sitenizde geçirilen süreler, ziyaretçilerinizin demografik bilgileri, sitenize hangi kanallardan ziyaretçi geldiği gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Analytics ile ulaştığınız bu veriler ve daha birçokları ile sitenizi, ziyaretçilerinizi iyi bir şekilde analiz edebilir ve ziyaretçilerinize daha iyi hizmet sunabilirsiniz.

 

1.Gerçek Zamanlı 

 

Gerçek zamanlı sekmesinin alt kırılımları genel bakış, yerler, trafik kaynakları, içerik, etkinlikler ve dönüşümlerdir. Genel bakışta; şu an sitenizde kaç etkin kullanıcı var, hangi kaynaklardan gelmişler, anlık hangi sayfalarınızda kaç ziyaretçi var, hangi ilden kaç ziyaretçi var, en fazla trafik getiren sosyal kanallar, anlık en çok kullanılan anahtar kelime verilerini özet şekilde görebilirsiniz. Yerler, trafik kaynakları, içerik, etkinlikler ve dönüşüm kırılımlarında ise özette verilen verileri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

 

2. Kitle

  

Kitle sekmesinde ziyaretçilerinizin demografik bilgileri, ilgi alanları, coğrafi bilgileri, site içi davranışları, teknolojik verilerii, mobil verileri, özelleştirilmiş veriler,      karşılaştırma ve kullanıcı akışı verilerine ulaşabilirsiniz. Kısacası bu sekmedeki veriler ziyaretçilerinizi yakından tanımanızı sağlıyor.

 

3.  Edinme

 

Edinme sekmesinde sitenize gelen trafiğin hangi kaynaklardan geldiğini detaylıca inceleyebilirsiniz. Kaynak/araç kısmında ise bunu daha detaylandırabilir adwords mü? Organik mi? Email mi vs bunları görebilirsiniz. Adwords kampanyalarınızın performansını detaylıca inceleyebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu ile ise yapılan sorguları, açılış sayfalarınızın perfırmansını ve coğrafi özeti bulabilirsiniz.

 

4. Davranış

 

Bu sekmede ise sitenizle ilgili bazı verileri detaylı şekilde bulabilirsiniz. Sayfalarınızın performansları, sitenizin hızı, arama verileri vs bulabilirsiniz. Etkinliklerde site içi cms page veya block lar içine eklenen takip kodu ile yaptığınız yarışmalar veya kampanyaların performansını çıkartabilirsiniz. Site içi analytics seçildiğinde siteniz üzerinde vakit geçiren ziyaterçilerinizin yapmış olduğu davranışları ve hangi alanlara daha fazla tıklandığını görsel bir şekilde karşınıza çıkaracaktır.

 

5. Dönüşümler

 

Bu sekme e-ticaret sitenizde gerçekleşen dönüşümlerin raporunu size sunar. Analytics üzerinde oluşturduğunuz hedeflerin performansını, e-ticaret altında ürün, satış, ürün listesi peformanslarını görebilirsiniz.

 

Analytics üzerinde en çok zaman geçireceğiniz sekmelerin hangileri olduğunu, bu sekmeler ile hangi verilere ulaşabileceğinizin bilgisini yukarıda özetlemeye çalıştık.

Google Analytics’in ne olduğu, hangi verilere ulaşmanızı sağladığı ile ilgili bilgiyi verdik. Google Analytics açmaya karar verdiyseniz şimdi bunu nasıl yapacaksınız bunun bilgisini verelim.

 

Google Analytics Nasıl Kullanılır?

 

http://www.google.com/intl/tr_ALL/analytics/ adresine girin, sağ yukarda bir hesap oluşturun sekmesine tıklayarak hesabınızı oluşturun. Sonrasında analytics’in size verdiği kodu alıp sitenizin tüm sayfalarına yerleştirin.

 Google Webmaster Tools

Siteniz indexlenirken karşılaşılan hatalar nedir ?
Ziyaretçilen sitenize hangi anahtar kelimeleri kullanarak geliyor.
Hatalı sayfa ve içerik var mı ?
Siteniz google tarafından banlanmışmı veya herhangi bir spam mevcut mu ?
Sitenizde günlük kaç sayfa indexleniyor ?
Sitenize nerelerden bağlantı geliyor ?
İndex almayan sayfalarınızı ekleyerek anında indexletebilirsiniz.

Yukarıda saydığım tüm özellikler google webmaster tools'un çok az bir kısmıdır.
Ayrıca sitenizi bu servise ekleyerek, aramalardaki varlığı iyileştirebilir ve çok önemli bir SEO Kriteri olan Sitemap'ı kolayca ekleyebilirsiniz.
Sitenize bu servise eklerken yapmanız gereken sadece size verilen kodu istenilen yere eklemeniz olacaktır. Daha sonra siteniz hakkında tüm bilgilere erişebileceksiniz.

Google webmaster tools ne işe yarar

Sadece bu ile kalmayacak sitenize gelen spam backlinkleri yani rakiplerinizin sitenize gönderdiği kötü backlinkleri google webmaster tools'u kullanarak çok çok kolay bir şekilde reddedebilirsiniz. Reddetme listenizi günceller ve daha sonra google spam backlinkleri 3-4 gün bazen daha fazla sürede reddeder.

Daha sonra sitenizin dünya çapındaki hedef kitle yani ülkesini seçebilirsiniz. Böylece istediğiniz hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfalarınızdaki mobil kullanılabilirliği kolayca denetleyebilirsiniz.

Yani kısacası google webmaster tools mutlaka kaydolmanız gereken bir servistir.

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP