1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

YouTube

Hiç şüphesiz YouTube videoları SERP’lerde (belli anahtar kelimelerle arama motorunda web sitesinin konumu) öncelikli olarak muamele görür (belki de Google’ın kendine ait olduğu içindir):

YouTube SERPS

Aslında Search Engine Land (Arama Motoru Ülkesi) Google Panda’dan sonra Youtube.com’un trafiğinin arttığını saptadı.

Dünyanın ikinci en büyük arama motoru olan YouTube, firmanızın veya markanızın görsel anlamda en büyük gücüdür. Aynı zamanda insanlara görsel ve işitsel olarak ulaşmanın en kolay yoludur. Peki YouTube nasıl kullanılır, incelikleri nelerdir? En önemlisi YouTube içinde SEO stratejinizi nasıl hayata geçirebilirsiniz? Gelin hep birlikte göz atalım.

Arama motorlarıyla ilgili hep söylediğimiz bir şey vardır; “Güncel ve kaliteli içerik hayat kurtarır”. Bu her arama motoru için geçerlidir, Google tüm dünyayı domine etse de, kullanılmakta olan başka arama motorları da var. Google dışında Bing, Yandex, Yahoo gibi arama motorları küçük paylarla da olsa kullanılmakta. Bir de, pek arama motoru olarak kabul etmediğimiz YouTube platformu var. Yola video paylaşım sitesi olarak çıkan YouTube, sahip olduğu benzersiz içerikle dünyanın en büyük ikinci arama motoru konumunda. Google gibi YouTube’da da SEO söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken birçok konu var.

SEO’nun beslendiği platformlardan biri de YouTube. Aşağıda yazacağımız yazı bir çeşit “YouTube SEO Rehberi” niteliği taşıyacak ve YouTube SEO hakkında bildiğimiz her şeyi detaylıca anlatmaya çalışacağız.

YouTube, hem geniş kitlelere hitap etmenizi sağlayan, hem de geçmiş tecrübelerinizi kullanabileceğiniz bir platform. Görsel ve işitsel temelli olması sebebiyle etkileşimi en yüksek düzeyde tutabiliyor olması en büyük avantajı. Başlangıçta sadece videolarınızı yükleyip başka insanlarla paylaşmanızı sağlayan YouTube, şimdi habercilerin, sinemacıların, müzisyenlerin, TV kanallarının ve hatta özel ve resmi kurumların bir televizyon kanalı gibi kullandığı bir numaralı platform haline geldi. Canlı yayınlar, interaktif videolar, arşivler, eğlence, sanat, kişisel içerik; kısacası aklınıza gelebilecek her şey mevcut.

Bu kadar büyük bir platformda yer almamak size ne kaybettirir? Bu sorunun ciddi cevapları var. Fakat bu noktaya değindiğimizde yazımız çok farklı noktalara gidecek ve gereksizce uzayacak, o yüzden biz, var olmanın yollarına göz atmaya çalışalım.

YouTube Hakkında Kısa Bilgiler:
YouTube, 2005 yılında 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur.
Kuruluşundan bir buçuk yıl sonra, 2006’da Google tarafından satın alınmıştır.
YouTube, dünyanın ikinci en büyük arama motorudur.
Her ay 1 milyardan fazla ziyaretçisi vardır.
Bu izleyiciler her ay 6 milyar saatin üzerinde video izlemektedirler.
Görsel iletişim açısından dünyanın en bilinen sitesidir.
YouTube, ölçülebilir istatistikler verdiğinden, yüklenen video hakkında ihtiyacınız olan bilgiyi size verebilmektedir.
Günümüzde özel veya tüzel kişiliğe sahip herkes, görsel iletişim aracı olarak YouTube’u kullanmaktadır

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP